Boutiquefeel WW AliExpress WW

XRP, SOL, DOGE, BTC ve Bu 4 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

AliExpress WW

Hisse senedi piyasaları, giderek artan düşüş gösteren makroekonomik faktörler nedeniyle agresif satışlara tanık oluyor. Bu, Bitcoin ve DOGE dahil altcoin fiyatlarına satış baskısı ekliyor. Kripto analisti Rakesh Upadhyay, en büyük 8 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

Kripto piyasasına genel bir bakış

Dünya Bankası, 2023’te olası bir küresel durgunluk konusunda uyardı. 15 Eylül’deki bir basın açıklamasında banka, mevcut faiz artış hızının ve politika kararlarının enflasyonu pandemi öncesi seviyelere indirmek için yeterli olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi.

Bridgewater Associates’in milyarder kurucusu Ray Dalio, 13 Eylül’deki bir blog yazısında, ABD’de oranlar yaklaşık %4,5’e yükselirse, bunun “hisse senedi fiyatları üzerinde yaklaşık %20 olumsuz bir etki yaratacağını” söyledi. Hisse senedi piyasaları için olumsuz görünüm, her ikisi de 2022’de yakından ilişkili olduğu için kripto para piyasaları için iyiye işaret değil.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Glassnode verilerine göre, makroekonomik gelişmeler, 14 Eylül’de büyük kripto para borsalarına 236.000 Bitcoin (BTC) gönderen kripto para yatırımcılarını endişelendiriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere borsa girişi, Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyedeydi. Şimdi analiz zamanı…

BTC, ETH, BNB ve XRP analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 14 Eylül’de boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan deseni oluşturdu. Belirsizlik 15 Eylül’de olumsuz yönde çözüldü. Ancak ayılar bu avantajı geliştiremedi. Bu, satış baskısının daha düşük seviyelerde azaldığını gösterir.

Alıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (20.529 dolar) üzerine çıkararak durumu kurtarmaya çalışacaklar. Bu olursa, BTC’nin 22.799 dolardan genel dirence yükselmesi mümkün. Ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savunacak. Ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarsa BTC’nin 25.211 dolara yükselmesi olası.

DOGE

Aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA’dan düşerse, duyarlılığın negatif kalacağını ve traderların rallileri bir satış fırsatı olarak gördüklerini gösterecek. Bunun, BCT’yi 18.510 dolardaki güçlü desteğe indirmesi mümkün. Muhtemelen 18.510 dolar ile 17.622 dolar arasındaki bölge, boğalardan agresif alımlara tanık olacak. Çünkü bu bölgeyi savunamamak, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatır.

Ethereum (ETH)

ETH, 14 Eylül’de destek hattından sıçradı. Ancak boğaların sevinci kısa sürdü. Fiyat, 20 günlük EMA’dan (1.609 dolar) keskin bir şekilde düştü. Böylece, 15 Eylül’de destek çizgisinin altına geriledi

20 günlük EMA düşmeye başladı ve RSI 39’un altına düştü. Bu da ayıların kontrolünde olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 1.422 dolara çekti ve bu destek kırılırsa ETH’nin 1.280 dolara düşmesi mümkün. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, ETH’nin güçlü bir direnç olarak hareket edecek hareketli ortalamalara geri dönmesi olası. Boğaların, satış baskısının düşmesini önermek için bu engeli aşması gerekecek.

Binance Coin (BNB)

Ayılar, BNB’yi yakın destek olan 275 doların altına çekti. Ancak, fiyatı düşük tutmakta zorlanıyorlar. Bu, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbettiğini gösteriyor.

Fiyat 275 doların üzerinde kalırsa, BNB’nin simetrik bir üçgen oluşturmanın ilk aşamalarında olması mümkün. Bu, boğalar ve ayılar arasındaki bir sonraki yönlü hareketle ilgili belirsizliği gösteriyor. Bunun, fiyatı bir süre üçgenin içinde tutması olası. Fiyat 20 günlük EMA’nın (283 dolar) üzerine çıkarsa, BNB’nin üçgenin direnç çizgisine yükselmesi mümkün. Ancak, üçgenin üzerinde bir kırılmanın, BNB’yi 338 dolara itmesi olası. Diğer bir olasılık da, fiyatın 20 günlük EMA’dan düşmesi ve üçgenin destek çizgisinin altına gerilemesi. Bu durumda BNB’nin, 258 dolara ve ardından 239 dolara düşmesi muhtemel.

Ripple (XRP)

XRP, son birkaç haftadır 0,30 ile 0,39 dolar arasında menzile bağlı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, boğaların düşüşleri 0,32 dolara alması ve ayıların toparlanmayı 50 günlük SMA’ya (0,35 dolar) satmasıyla aralık daha da daraldı.

Bir aralık içindeki fiyat hareketi genellikle değişken ve aranması zor. Yine de, alıcılar 28 Ağustos ve 7 Eylül arasında 0,32 dolarlık desteği başarıyla savunuyorlar. Bu yüzden, bunu tekrar yapmaya çalışacaklar. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, XRP’nin 20 günlük EMA’ya (0,34 dolar) ve ardından 50 günlük SMA’ya yükselmesi olası. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, 0,39 dolara bir ralli olasılığı artar. Ayılar, muhtemelen bu seviyeyi agresif bir şekilde savunacak. Aşağı yönde, fiyat 0,32 doların altına düşerse XRP’nin, 0,30 dolarlık kritik desteği yeniden test etmesi mümkün.

ADA, SOL, DOGE ve DOT analizi

Cardano (ADA)

Ayılar Cardano’daki avantajlarını geliştirmeye çalışıyorlar. İyileşmeyi 14 Eylül’de 20 günlük EMA’ya (0,48 dolar) sattılar ve fiyatı 0,45 dolardaki yakın desteğin altına çekmeye çalışıyorlar.

Hareketli ortalamalar, değişen bir pazarda değerli bir araç değildir. Bununla birlikte, kısa vadeli eğilimi belirlemeye yardımcı olma eğilimindedir. 20 günlük EMA düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede. Bu da ayılar için avantaj gösteriyor. Fiyat 0,45 doların altına düşer ve devam ederse, ADA’nın 0,42 dolara düşmesi mümkün. Boğalar üstünlüğü ele geçirmek istiyorsa, düşüşü durdurmak ve fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bunun, düşüş trendi çizgisine doğru bir ralli için yolu temizlemesi olası. Bu direncin üzerinde bir kırılma, muhtemelen boğaların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterir.

Solana (SOL)

SOL, 15 Eylül’de 20 günlük EMA’dan (33,84 dolar) geri döndü. Bu da hissiyatın olumsuz olduğunu ve ayıların küçük rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

SOL’un, 30 dolardaki güçlü desteğe düşmesi olası. Bu seviye, 28 Ağustos ve 7 Eylül arasındaki saldırı sırasında dirençliydi. Ayrıca, 13 Eylül’de 39 dolara sıçradı. Kısa vadeli traderların yine 30 dolardan bir sıçrama beklemesi olası. Muhtemelen bu seviyedeki düşüşleri satın alacaklar. Desteğin geri dönüşü, 20 günlük EMA’da ve ardından 50 günlük SMA’da (36,95 dolar) engellerle karşılaşmaya devam edebilir. Fiyat bu direncin üzerinde kapanırsa, muhtemelen 48 dolara olası bir yukarı hareket için kapıları açacak. Tersine, 30 dolar seviyesi kırılırsa, SOL’un 26 dolardan hayati desteğe kayması mümkün.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, düşüşüne devam etti ve 0,06 dolarlık güçlü desteğe yakın. Fiyat 7 Eylül’de bu seviyeden geri döndü. Bu nedenle, tekrar alıcıları çekmesi olası.

DOGE

20 günlük EMA’nın (0,06 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, talebin daha yüksek seviyelerde arttığının ilk işareti olacak. DOGE daha sonra 0,07 dolara yükselebilir. Bu seviyenin yine bir direnç olarak hareket etmesi olası. Ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çıkarsa, Dogecoin’in (DOGE) 0,08 dolara ve ardından 0,09 dolara yükselmesi mümkün. Fiyat 0,06 dolardaki yakın desteğin altına düşerse, DOGE 0,05 dolar civarında Haziran’ın düşüğüne kayabilir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcına işaret etmek için fiyatı bu seviyenin altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Dogecoin’in (DOGE) daha sonra düşüşü 0,04 dolara kadar uzatması olası.

Polkadot (DOT)

Boğalar 14 Eylül’de toparlanmaya başlamaya çalıştı. Ancak daha yüksek seviyeler ayıların satışını çekti. Polkadot 15 Eylül’de düşüşe geçti ve ayılar fiyatı 6,75 dolarlık anlık desteğin altına düşürmeye çalışıyor.

DOGE

Alıcılar önceki iki olayda 6,75 dolar seviyesini başarıyla savunmuştu. Bu nedenle, bunun altında bir kırılma ve kapanışın satışı yoğunlaştırması mümkün. DOT’un önce 6,50 dolara, ardından da 6 dolardaki kritik desteğe düşmesi olası. Önceki üç toparlanma 50 günlük SMA’dan (7,86 dolar) düştüğü için, yukarı yönde dikkat edilmesi gereken kilit seviye olmaya devam ediyor. Boğaların 9,17 dolara ve ardından 10 dolara bir ralli başlatmak için bu engeli aşması gerekecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.