Sıradaki Seviyeler Bunlar! – Kriptokoin.com

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 2022 kripto çöküşünü doğru tahmin eden analist Capo, en son tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin beklenenden daha iyi gelmesinin ardından boğa tuzağı uyarısında bulunuyor. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC)’in Mayıs 2021’deki çöküşünü doğru doğru tahmin eden analist Dave the Wave ise, Bitcoin için önemli bir metriği inceliyor. İşte ayrıntılar…

Analist, Bitcoin fiyatı için bu metriğe işaret etti

Analist Dave the Wawe takma adıyla bilinen başarılı analist, kritik bir göstergeye dikkat çekti. Dave the Wave, 131.700 Twitter takipçisine BTC hakkındaki incelemelerini paylaştı. Ayrıca BTC’nin aylık histogramının 2015 ve 2018 ayı piyasalarının dibini işaretleyen bir destek seviyesinin hala çalıştığına vurgu yaptı. Yatırımcılar histogramı ivmedeki değişiklikleri ve potansiyel fiyat geri dönüşlerini tespit etmek için kullanırlar. Analist, konu ile ilgili açıklamasında şunları söyledi:

BTC aylık grafiğine bakacak olursak en kötüsü geride kaldı. Teknik analiz, dipte depresyon ile sallanırken veya zirvede coşkuya kapılmışken duyguyu düzeltir.

Analist ayrıca, Bitcoin’in potansiyel olarak bir trend tersine dönmesine işaret edebilecek bir metrik olan hareketli ortalama yakınsama sapmasını da (MACD) inceledi. Dave the Wave’e göre, BTC’nin haftalık MACD’si, 2015 ve 2018 ayı piyasalarının sonunu da işaret eden bir destek seviyesinin üzerinde kalmaya devam ediyor. Analist, kısa vadede, BTC’nin 17.300 dolardaki direnci kırmasının ardından 19.000 dolara doğru rallisi öngörüyor. Başarılı analist ayrıca şunları söyledi:

Son satışlara rağmen, haftalık MACD hala sinyal çizgisinin üzerinde çapraz kalmaya devam ediyor. Teknik olarak iyi bir işaret.

BTC 2023’de bu seviyelere düşebilir

Analist Capo ise, 685.200 Twitter takipçisine BTC hakkındaki görüşlerini açıkladı. Capo, Bitcoin TÜFE verileri verilerinin ardından toparlanırken, 17.800 dolar civarında önemli bir dirençle karşılaştığını söyledi. Capo, TÜFE rakamlarının hala nispeten yüksek olduğunu söyledi. Ayrıca, Bitcoin’in muhtemelen 18.000 dolarlık fiyat seviyesini kıramayacağını da sözlerine ekledi. TÜFE verileri, geçen yıla göre fiyatlarda %7,1, bir önceki aya göre ise %0,1 artışla geldi. Yıl içinde ise %7,3’lük artış ve bir önceki aya göre %0,3’lük artış yaşadı. Analist yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

TÜFE beklenenden daha iyi, ama yine de çok yüksek. Fiyat burada büyük bir direnç bölgesini test ediyor ve daha düşük bir yüksek oluşturuyor. Hala piyasanın %100 dışındayım.

Capo ayrıca, Bitcoin’in 2023’e doğru 12.000 dolara düşmesinin muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi. BTC fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 2.3’lük bir çıkış ivmesi yakaladı. Bununla birlikte, fiyat şuan 17,875.08 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *