İşte Haftaya Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek 9 Şey! – Kriptokoin.com

Gelecek hafta, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’daki bir mahkemeye artık ABD’ye iadeye itiraz etmeyeceğini söylemesi bekleniyor. Gemini, Genesis’in serpintisiyle başa çıkmak için uğraşıyor. Binance ise para çekme işlemlerinde yaşanan artışı umursamamaya çalışıyor. Bunlara ilaveten önümüzdeki hafta, Bitcoin ve altcoin’leri etkilemesi muhtemel bazı veriler gelecek.

ABD, Sam Bankman-Fried’i alacak mı?

Kripto piyasasında hala ayakta kalanlar, likidite sorunları, iflas, başarısız kripto işletmeleri ve çeşitli sorunlarıyla uğraşıyor. Ayrıca bu olaylar, önümüzdeki haftanın en büyük hikayeleri olmaya devam ediyor. Hafta, üç kripto borsasının liderleri ve eski liderleri için önemli olacak: FTX, Binance ve Gemini.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried geçen hafta Bahamalar’da tutuklandı. Daha sonra, kefaletle serbest bırakılmasının reddedildiği Fox Hill hapishanesine yollandı. Reuters’in kimliği belirsiz bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, Pazartesi günü Bankman-Fried’in Bahamalar’daki bir mahkemeye ABD’ye iadeye artık itiraz etmeyeceğini söyleyecek. Böylece, ABD’de dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya kalacak. Eski CEO, suçlandığı tüm suçlamalardan hüküm giymesi halinde 115 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması olası.

Binance bir banka hücumundan kaçınacak mı?

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in finansal durumunun güçlü olduğunu söylüyor. Ayrıca, borsanın kontrolü altında 56 milyar dolarlık kripto para birimi olduğunu kaydediyor. Bununla birlikte, borsa hala platformdan yüksek oranda para çekilişlerine sahne oluyor. Financial Times’a göre Binance, geçen haftanın ilk yarısında 6 milyar dolarlık para çekme işlemi gördü.

Şimdiye kadar, para çekme üzerindeki bu baskı, borsa için bazı lojistik sorunlara neden oldu. Başlangıçta, eski bankacılık sisteminde beklerken takılıp kaldığı için stablecoin çekme işlemlerini desteklemekte sorunlar yaşadı. Bunun ötesinde, borsa şimdilik normal olarak para çekme işlemlerini gerçekleştiriyor gibi.

Bitcoin

Aynı zamanda denetim firması Mazars, Binance’i ve diğer tüm kripto şirketlerini saf dışı bıraktı. Bunun nedeni, raporlarının algılanma biçimiydi. Muhtemelen gerçekte olduğundan daha fazla kontrol gösteriyor gibi bir imajı vardı. Aslında, şirketteki bir kaynak FT’ye, denetçinin bu borsaların mali durumlarına ‘çok fazla bakmadığını’ söyledi. İzlenmesi gereken şey, Binance müşterilerinin borsaya ve rezervlerine inanç gösterip göstermediği. Dolayısıyla, para çekme işlemlerinin artmaya devam edip etmediği önemli olacak.

Bitcoin için Genesis’i izlemek gerekiyor

İzlenmesi gereken bir diğer büyük hikaye, Genesis’in likidite sorunlarını nasıl ele aldığı olacak. Gemini Earn programının bir parçası olarak Genesis’e sıkışmış fonları olan kripto borsası Gemini, bir alacaklılar komitesi kurdu. Komitenin mali danışmanı olarak atanan Houlihan Lokey, son paylaşımına göre Genesis’teki sorunları çözme planını savunmaya başladı.

Bitcoin

Bu arada, Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group’un (DCG) sağlığı hakkında hala çok sayıda spekülasyon var. DCG ile ilgili birçok token, geçen hafta özellikle sert bir darbe aldı. Bu da kripto traderları arasında yaygın bir endişeye yol açtı. Aynı zamanda, başka bir DCG şirketi olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) %48 iskontolu hale geldi. Bu, kendi bilançosunu kullanarak GBTC dilimleri satın alan ana şirket için daha fazla baş ağrısına neden oluyor.

Bitcoin ve altcoin’ler için veri ve olay gündemi

  1. Pazartesi: Rusya Merkez Bankası ile Maliye Bakanlığı’nın kripto para düzenlemesi için uzlaşması konusunda bir açıklama yapmaları gündemde olacak.
  2. Salı: ABD’den Kasım ayı konut başlangıçları verisi gelecek.
  3. Perşembe: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararını saat 14:00’te açıklayacak. ABD İşsizlik Başvuruları verileri TSİ ile 16:30’da gelecek. ABD üçüncü çeyrek GSYH rakamları ise TSİ 16:30’da gelecek.  
  4. Cuma: ABD’de Kasım ayı kişisel Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksi (PCE) verileri gelecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *