Fırlayabilecek 4 Altcoin Bunlar! – Kriptokoin.com

Kripto piyasaları, hisse senetlerinde geçen haftaki rallinin devam etmesinin ardından yeşile döndü. Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, 4 altcoin projesi yükselmeye hazır olabilir. Grafikler Bitcoin’de bir ralliye işaret ediyor mu? Olumlu bir grafik yapısı gösteren diğer altcoin projeleri hangileri?

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 12 Ocak’ta 17.375 dolara yükseldikten sonra nihayet 17.000 doların üzerine çıktı. Hem boğalar hem de ayılar 12 Ocak’taki Tüketici Fiyat Endeksi’ni (TÜFE) izliyor. Baskı enflasyonun soğuduğunu gösterirse, risk varlıklar yükselebilir. Ancak olumsuz bir sürpriz güçlü satışları çekebilir. Bazıları Bitcoin’de bir makro dip oluşabileceğine inanırken, diğerleri şüpheci olmaya devam ediyor. Mevcut ayı piyasası ile dot-com balonu patlaması arasında bir paralellik çiziyorlar. ABD Federal Reserve, Mayıs 2000’de oranları artırmayı bıraktı, ancak Nasdaq iki yıl daha dibe vurmadı. Aynı senaryo kripto para birimleri ile oynanırsa, bir sonraki boğa koşusu hemen başlamayabilir.

Kripto piyasası verileri günlük görünümü / Kaynak: Coin360

Bununla birlikte, kripto endüstrisinin geleceği için olumlu olan şey, eski finans şirketlerinin alana ilgi göstermeye devam etmesi. Laser Digital’in kurucu ortağı ve CEO’su Jez Mohideen, geleneksel şirketlerin gelişinin kripto para sektörünü düzenlemeye yardımcı olabileceğine inanıyor. Şimdi analiz zamanı…

İlk önce lider kripto Bitcoin’e (BTC) bakıyoruz

Bitcoin, 4 Ocak’tan beri hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor. Bu, satış baskısının azalıyor olabileceğinin ilk göstergesi. Fiyat, 6 Ocak’ta genel dirence 17.061 dolardan ulaştı ancak boğalar bu seviyeye çıkamadı. Bu, ayıların henüz pes etmediğini gösteriyor.

BTC günlük grafik / Kaynak: TradingView

Boğaların lehine olan küçük bir artı, BTC’nin hareketli ortalamaların altına düşmesine izin vermemiş olmaları. Fiyat bir süreliğine hareketli ortalamalar ile 17.061 dolar arasında konsolide olursa, genel direncin üzerinde bir kırılma olasılığı artabilir. Boğalar fiyatı 17.061 doların üzerine çıkarırsa, parite 18.388 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, BTC’nin birkaç gün daha 17.061 dolar ile 16.256 dolar arasında sıkışıp kalabileceğini gösterir.

BTC 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 17.061 dolar seviyesini koruduğunu ancak fiyatı 20 üstel hareketli ortalamanın altına çekmede başarılı olamadıklarını gösteriyor. Bu, alıcıların genel direncin üzerinde bir kırılma bekledikleri için çıkışa acele etmediklerinin bir işareti. Kademeli olarak yükselen 20-EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. 17.061 doların üzerinde bir kırılma, yakın vadede yeni bir yukarı hareketin başlangıcına işaret edebilir. Ayılar kontrolü yeniden ele geçirmek istiyorsa, fiyatı 50 basit-hareketli-ortalamanın altına düşürmek zorunda kalacaklar. BTC daha sonra 16.600 dolara düşebilir ve bir süre daha aralığın içinde kalabilir.

Potansiyeli olan ilk altcoin Solana (SOL)

Solana, son birkaç aydır çok düşük bir performans sergiledi. Ancak son birkaç gündeki fiyat hareketi, olası bir rahatlama rallisi olasılığını artırıyor. Beklenen hareketin ölü bir kedi sıçraması mı yoksa sürekli bir iyileşmenin başlangıcı mı olduğunu tahmin etmek için henüz çok erken. Ancak, kurulum kısa vadeli yatırımcıların ilgisini çekebilir.

SOL günlük grafik / Kaynak: TradingView

SOL, 29 Aralık’ın en düşük seviyesi olan 8 dolardan keskin bir şekilde yükseldi. Alıcılar, 3 Ocak’ta fiyatı 50 günlük SMA’nın (12,75 dolar) üzerine çıkardılar ve o zamandan beri SOL’u bu seviyenin üzerinde tutmayı başardılar. Bu, boğaların hareketli ortalamaları desteğe çevirmeye çalıştığını gösteriyor. Fiyat, 15 dolarlık genel direncin üzerine çıkarsa, altcoin 19 dolara doğru hızlanabilir. Bu seviye yine bir bariyer görevi görebilir. Ancak aşılırsa ralli %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 23,40 dolara kadar uzayabilir. Fiyat düşerse ve hareketli ortalamaların altına gerilerse boğalar kontrollerini kaybedebilir. Böyle bir hareket, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecektir.

SOL/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, fiyatın 20-EMA’ya geri çekildiğini ancak boğaların bu düşüşü satın aldığını gösteriyor. Bu, duyarlılıkta rallilerde satıştan düşüşlerde alıma geçiş olduğunun bir işareti. Boğalar, fiyatı 14,24 ile 15 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkararak yukarı hareketi uzatmaya çalışacak. Öte yandan, ayılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, SOL 50-SMA’ya düşebilir. Bu seviye bir destek gibi davranabilir. Ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse düşüş 11 dolara kadar uzayabilir.

Sıradaki altcoin projesi Monero (XMR)

XMR, 5 Ocak’ta düşen takoz formasyonundan çıktı ve alıcılar, fiyatı üç gün boyunca kırılma seviyesinin üzerinde tutmayı başardı. Bu potansiyel bir trend değişikliğini gösterir.

XMR günlük grafik / Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar yükseldi ve RSI pozitif bölgede. Bu da alıcıların üstünlüğe sahip olduğunun sinyalini veriyor. 162 dolarda ve ardından tekrar 167 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu iki seviyenin de aşılması muhtemel. XMR daha sonra 174 dolarlık genel dirence ulaşabilir. Bu seviye büyük bir engel olarak hareket edebilir. Ancak boğalar bunu aşmayı başarırsa, XMR 200 dolara yükselebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat düşer ve hareketli ortalamaların altına gerilerse, takozdan kopuşun bir boğa tuzağı olabileceğini düşündürür. Aşağı yönlü momentum, 138 doların altında bir kırılma ile toparlanabilir.

XMR 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların 160 dolar civarında kısa vadeli bir çift tepe modeli oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Satıcılar fiyatı 20-EMA’nın altına çekerek 50-SMA’ya olası bir düşüşün kapılarını açtı. Boğalar, hareketli ortalamaları şiddetle koruyabilir. Çünkü bunun altında bir kırılma, avantajı ayıların lehine çevirebilir. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, daha düşük seviyelerin alıcıları cezbettiği anlamına gelir. Altcoin daha sonra bir kez daha 160 dolarlık genel dirence yükselebilir. Bu direnç ölçeklenirse, yukarı hareket devam edebilir.

Lido DAO (LDO) da listede yerini alıyor

LDO, 1 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinden çıktı ve keskin bir yükseliş hareketi yaptı. Bu, düşüş trendinin sona ermiş olabileceğini gösteriyor.

LDO günlük grafik / Kaynak: TradingView

Hareketli ortalamalar, alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu ancak RSI’daki aşırı alım seviyelerinin kısa vadeli bir düzeltme veya konsolidasyona işaret ettiğini gösteren bir boğa geçişini tamamladı. Alıcılar mevcut seviyeden çok fazla vazgeçmezse, LDO 1,85 dolardaki genel dirence ulaşabilir. Bu seviye yine güçlü bir bariyer görevi görebilir. Ancak boğalar bunu aşarsa LDO 2,30 dolara ulaşabilir. İlk zayıflık işareti, 20 günlük EMA’nın (1,21 dolar) altında bir kırılma olacak. Böyle bir hareket, ayıların rallilerde satış yaptığını düşündürür.

Altcoin
LDO 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik LDO’nun boğa trendi başlattığını gösteriyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, boğaların kontrolde kaldığını gösteriyor. 1,71 dolarda küçük bir direnç var, ancak bu aşılırsa ralli 1,85 dolara ulaşabilir. 20-EMA, geri çekilmeler sırasında güçlü bir destek görevi gördü. Dolayısıyla bu, yakın vadede izlenmesi gereken önemli bir seviye olmaya devam ediyor. Bu destek kırılırsa parite 50-SMA’ya kayabilir.

Son altcoin projesi Aave (AAVE)

Alıcılar, 50 dolar civarındaki psikolojik desteği başarıyla savundu ve çift dip modeli oluşturmaya çalışıyor. AAVE’yi seçmenin nedeni bu.

Altcoin
AAVE günlük grafik / Kaynak: TradingView

50 Dolardaki güçlü desteğin sıçraması, 50 günlük SMA’ya (58 dolar) ulaştı. Her iki hareketli ortalama da düzleşti ve RSI pozitif bölgeye sıçrayarak alıcılara avantaj sağladı. Boğalar fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarırsa, AAVE düşüş trendi çizgisine ve ardından 67 dolara yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, 84 dolar model hedefi olan bir çift dibi tamamlayacaktır. Fiyat düşerse ve 50 dolardaki hayati desteğin altına gerilerse, bu boğa görünümü geçersiz olur.

Altcoin
AAVE 4 saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 58 dolar civarındaki yakın genel direncin üzerine çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor. Bunu başarabilirlerse, AAVE düşüş trendi çizgisine doğru yükselebilir. Bu seviye güçlü bir engel görevi görebilir. Ancak düşüş yolunda, boğalar 58 dolar seviyesini desteğe çevirirse, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Olumsuz yönde izlenecek ilk destek 20-EMA’dır. Bu seviye yol verirse, AAVE 54 dolara kayabilir. Bu, boğaların kısa vadeli momentumu kendi lehlerine tutmak istiyorlarsa savunmaları gereken önemli bir seviye.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *