Boutiquefeel WW AliExpress WW

DOGE, ADA, MATIC, BTC ve Bu 6 Altcoin İçin Trade Stratejileri! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, hisse senedi piyasalarındaki bir ralli, BTC ve altcoin’lere destek sağlıyor. Ancak boğalar, genel direnç seviyelerini desteğe çevirmek için gereken ivmeyi korumakta büyük olasılıkla mücadele edecek. Bitcoin ve DOGE dahil altcoin’ler bir kırılma belirtileri gösteriyor mu yoksa bir süre daha aralığın içinde takılıp kalacaklar mı? Analist, öğrenmek için ilk 10 kripto parayı masaya yatırıyor.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

ABD Aralık ayı tarım dışı bordro raporu, piyasanın 200.000 kişilik istihdam artışı beklentisinin üzerinde 223.000 kişilik bir büyüme gösterdi. Bu, ekonominin güçlü kaldığının bir işareti. Piyasa gözlemcileri odaklarını, ekonomistlerin %0,4’lük beklentisinin altında, %0,3’lük daha yavaş ücret artışına çevirdiler. Buna ek olarak, avro bölgesinin manşet enflasyonu Kasım’daki %10,1’den Aralık’ta %9,2’ye düştü. Her iki ekonomik veri de merkez bankasının agresif faiz artırımının yavaşlayabileceğine dair umutları artırdı. Bu, ABD ve Avrupa borsalarında bir ralliyi tetikledi.

Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Bununla birlikte, Bitcoin dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Bu ortamda, kripto para birimi alanındaki tepki sessizliğini koruyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto yatırımcıları, Huobi’nin iflasına ilişkin şirket temsilcisinin doğru olmadığını söylediği söylentiler nedeniyle temkinli bir yaklaşım izliyor olabilir. Birkaç analist, Bitcoin’deki uzun süreli düşük volatilite dönemini volatilitede bir artış izleyebileceğine inanıyor. Ancak Bollinger Bantlarının yaratıcısı John Bollinger aksini düşünüyor. Wolf of All Streets podcast sunucusu Scott Melker’ın bir tweet’ine yanıt veren Bollinger, “prolonged squeezes’lerin nadiren değerli işaretler olduğunu” söyledi.

BTC, ETH, BNB, XRP ve DOGE analizi

Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 4 Ocak’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Ancak boğalar 17.061 dolardaki engeli aşamadı. Bu, ayıların genel direnci şiddetle savunduğunu gösteriyor.

Fiyat 6 Ocak’ta hareketli ortalamaların altına düşse de, mum çubuğundaki uzun kuyruk daha düşük seviyelerden alım yapıldığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 17.061 doların üzerine çıkarmak için bir kez daha girişimde bulunabilir. Başarılı olurlarsa, BTC ivme kazanabilir ve 17.854 dolara ve ardından 18.138 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, BTC’nin bir süre daha 17.061 dolar – 16.256 dolar arasındaki dar aralıkta konsolide olabileceğini gösterecek.

Ethereum (ETH)

ETH, son birkaç gündür 1.150 dolar ile 1.352 dolar arasında değişiyor. Aralık içindeki fiyat hareketi rastgele ve değişken olabilir.

Hareketli ortalamalar düzleşti ancak RSI pozitif bölgede. Bu da boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Fiyat yükselir ve 1.272 doların üzerine çıkarsa, ETH 1.352 dolardaki genel dirence doğru yükselebilir. Diğer bir olasılık, fiyatın aşağı inmesi ve hareketli ortalamaların altına düşmesi. Bu durumda, ETH 1.150 dolardaki yakın desteğe düşebilir. Bu seviye, boğalar ve ayılar arasında çetin bir mücadeleye sahne olabilir.

Binance Coin (BNB)

Ayılar, BNB’nin 261 dolardaki BNB yardım rallisini durdurmaya çalışıyor. Ancak boğaların lehine küçük bir pozitif nokta, satıcılara zemin bırakmamış olmaları.

Fiyat, 20 günlük üstel hareketli ortalamadan (252 dolar) güçlenerek geri dönerse, BNB 50 günlük basit hareketli ortalamaya (268 dolar) sıçrayabilir. Bu seviye bir bariyer görevi görebilir ancak aşılması muhtemel. BNB daha sonra 300 dolara yükselebilir. Ayıların başka planları olabilir. Fiyatı 250 doların altına çekmeye çalışacaklar. Bu olursa, 236 dolarlık destek saldırıya uğrayabilir. Bu seviye de yol verirse, BNB 220 dolardaki kritik desteğe dalabilir.

Ripple (XRP)

XRP, 4 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,35 dolar) üzerine yükseldi. Ancak boğalar, günün mum çubuğundaki uzun fitilden görüldüğü gibi daha yüksek seviyeleri koruyamadı.

Fiyat geri döndü ve 5 Ocak’ta simetrik üçgenin destek çizgisine düştü. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğiliyor ve RSI negatif bölgede. Bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Fiyat üçgenin altında kapanırsa, XRP 0,30 dolardan önemli desteğe doğru aşağı doğru yolculuğuna başlayabilir. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, destek hattı yakınında güçlü alım önerecektir. XRP daha sonra üçgenin direnç çizgisine ulaşabilir.

Dogecoin (DOGE)

DOGE, 5 Ocak’taki 20 günlük EMA’da (0,07 dolar) başarısız olan 0,07 dolarlık önemli desteği geri aldı. Bu, ayıların her yardım rallisinde satış yaptığını gösteriyor.

DOGE fiyatı, alıcıların güçlü bir savunma oluşturduğu 0,07 dolar desteğine geri döndü. Çünkü seviye düşerse, DOGE 0,06 dolara ve ardından 0,05 dolar yakınındaki hayati desteğe düşebilir. Negatif bölgedeki aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar durumu kurtarmak istiyorsa, DOGE fiyatını 20 günlük EMA ile 0,08 dolar arasındaki direnç bölgesinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu, 0,11 dolara doğru sürekli bir toparlanma başlatabilir.

ADA, MATIC, DOT, LTC ve UNI analizi

Cardano (ADA)

ADA, 4 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,26 dolar) üzerinde tırmandı ve kapandı. Bu, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığının ilk göstergesi. Ancak ayılar, avantajlarından vazgeçme havasında değiller.

6 Ocak şamdanındaki uzun fitil, daha yüksek seviyelerin satıcıları çektiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacak ve ADA 0,24 dolar yakınındaki kritik desteğe doğru çekecek. Aksine, boğalar 20 günlük EMA’yı korumaya çalışacak. Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, ADA 50 günlük SMA’ya (0,29 dolar) yükselebilir. Bu seviye, ayılar tarafından yeniden güçlü satışlara tanık olabilir.

Polygon (MATIC)

MATIC, 4 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (0,80 dolar) üzerine yükseldi. Ancak boğalar toparlanmayı sürdüremedi. Ayılar, fiyatı 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın altına çekti.

Ayılar şimdi fiyatı 0,75 dolarlık acil desteğin altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarabilirlerse, MATIC 0,69 dolarlık aralığın desteğine düşebilir. Alıcılar muhtemelen bu seviyeyi tüm güçleriyle savunacaklar. Çünkü, bunun altında bir kırılma yeni bir aşağı yönlü hareketi başlatabilir. Boğalar olumsuz görüşü geçersiz kılmak istiyorlarsa, fiyatı hızla hareketli ortalamaların üzerine çıkarmak ve sürdürmek zorunda kalacaklar. MATIC daha sonra 0,97 dolara yükselebilir.

Polkadot (DOT)

DOT toparlanması, 20 günlük EMA (4,59 dolar) yakınında durdu. Ancak küçük bir pozitif, boğaların fazla zemin bırakmaması. Bu, alıcıların daha yüksek bir hareket beklediklerini, bu nedenle aceleyle pozisyonlarını kapatmadıklarını gösterir.

DOGE

Fiyat 4,68 doların üzerine çıkarsa, DOT 50 günlük SMA’ya (4,98 dolar) doğru bir ralli girişiminde bulunabilir. Bu seviye yine bir bariyer görevi görebilir ancak boğalar bunu aşarsa parite düşüş trendi çizgisine yükselebilir. Bunun yerine, fiyat düşer ve 4,50 doların altına gerilerse, ayıların hareketli ortalamalar arasındaki bölgeyi savunmaya devam ettiğini gösterecek. DOT daha sonra tekrar 4,22 dolardaki hayati desteğe düşebilir.

Litecoin (LTC)

LTC, 4 Ocak’ta 78 dolardaki küçük dirençten geri döndü. Ancak 6 Ocak’ta hareketli ortalamalardan toparlandı. Bu, boğaların düşüşleri bir satın alma fırsatı olarak gördüğünü gösteriyor.

DOGE

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarıya doğru olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 78 dolarlık direncin üzerine çıkarırsa, LTC 85 dolara yükselebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden veya genel dirençten düşerse, ayıların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Hareketli ortalamaların altında bir kırılma ve kapanış, avantajı ayılar lehine çevirebilir. LTC daha sonra 65 dolardan bir sonraki desteğe kayabilir.

Uniswap (UNI)

UNI toparlanması, 4 Ocak’ta 50 günlük SMA’da (5,56 dolar) bir barikata çarptı. Bu, kısa vadeli traderları kâr almaya teşvik etmiş olabilir. Bu da fiyatı 6 Ocak’ta üçgenin destek hattına çekti.

DOGE

Boğalar düşüşü satın aldı ve fiyatı 20 günlük EMA’nın (5,36 dolar) üzerine çıkardı. Bu, boğaların agresif bir şekilde destek hattını koruduğunu gösterir. Alıcılar yine 50 günlük SMA’da engeli aşmaya çalışacak. Başarırlarsa, UNI direnç çizgisine doğru yürüyüşe başlayabilir. Ayılar, üstünlük elde etmek için fiyatı destek hattının altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak. UNI daha sonra 4,94 ila 4,71 dolar destek bölgesine düşebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.