Boutiquefeel WW AliExpress WW

Bu Altcoin İçin Uyarı: Büyük Tasfiye Tetiklenebilir!

AliExpress WW

Bitcoin ve Ethereum kritik destekleri korumakta başarısız oldukça, altcoin piyasasında tasfiyeler hızla büyüyor. PeckShieldAlert, gün içinde yeni bir raporda devasa bir likidite olayını aydınlattı.

Piyasa kanama devam ederken altcoin tavsiyeleri çığ gibi büyüyor

Blockchain güvenlik şirketi PeckShieldAlert, bugün yeni bir tweet’te, Ethereum’da 4.5 milyon dolarlık teminatlı bir MakerDAO kasası ve 3.3 milyon dolarlık bir DAI borcunun Ethereum fiyatı 1284 dolara düşer düşmez tasfiye olacağını bildirdi:

ETH, 1.300 dolar civarında (son 24 saat içinde -%10) dalgalanıyor. Bir MakerDAO kasası 1,284,684 $/ETH, ~3,3 milyon DAI borcundan tasfiyeyle karşı karşıya

Bu arada, kasanın sahibi olan kişi veya kişinin kimliğinin bilinmediğini belirtmekte fayda var. Likidite olayı, kripto piyasası düşmeye devam ederken geliyor. Çoğu büyük kripto, son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kaybetti. Sonuç olarak, Coinglass verileri, Bitcoin tasfiyelerinin son 24 saatte 121 milyon doları, Ethereum tasfiyelerinin ise 172 milyon doları aştığını gösteriyor.

Kripto para piyasası neden düşüyor?

Mevcut fiyat hareketi, Fed’in faiz artırım kararını beklerken piyasa belirsizliğiyle bağlantılı. Geçen hafta, ABD TÜFE verileri, enflasyonun ekonomistlerin tahminlerini 20 baz puan aştığını gösterdi. Ayrıca, ABD’de enflasyonun Ağustos ayında yıllık bazda %8.3 arttığını belirtmesi dikkate değer. Sonuç olarak, ekonomistler şimdi Fed’in bu hafta oranları 100 baz puan artıracağını tahmin ediyor.

Geçen hafta Ethereum Merge heyecanına rağmen, piyasa düşmeye devam etti. Özellikle, Ethereum ağı geçen hafta etkileyici bir mühendislik başarısını başarıyla gerçekleştirdi. Ağ kesintisi olmadan PoS’a geçerek enerji tüketimini etkili bir şekilde %99,95 oranında azalttı. Ancak, kalıcı enflasyon ve ABD düzenleyici endişeleri nedeniyle fiyatı çok az bir rahatlama buldu. Geçen Perşembe, kripto analisti Ali Martinez, Ethereum fiyatının serbest düşüşle 1.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

Bu arada bir diğer kripto analisti Mac, Pazar günü Bitcoin’in 17 bin dolara ulaşma riskini yineledi. Martinez’in 1.000 dolar beklentisi, şimdilik Ethereum tarafında korunmuş durumda. Mac ise Bitcoin 21,500 doları kırdıktan sonra 17.000 dolara kadar yolunun açık olduğunu söylüyor:

BTC ve piyasadaki son güncellemem 4 gün önceydi. Hiçbir şey değişmedi. BTC 21.500 ile 18.500 dolar arasında biraz daha uzun bir aralıkta olmasını bekliyorum ama sonunda 17.000 doların ziyaret edilmesini bekliyorum.

CoinMarketCap şu anda Bitcoin’in son 24 saatte %3 düşüşle 19,098.06 dolardan işlem gördüğünü gösterirken, Ethereum şu anda aynı dönemde %3,85 düşüşle 1,337.94 dolar fiyat noktasında işlem görüyor. Bu arada, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, popüler kripto analisti Rekt Capital’de 17.000 doların altında kırılma bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.