Bizi Neler Bekliyor? – Kriptokoin.com

Halka açık ilk Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi iflas başvurusu yaptı. Dolayısıyla, artık BTC madencilerinin kapitülasyonu hakkında konuşmaya başlamanın zamanı geldi. Kripto uzmanı Dominic Basulto, konuyu ele alıyor ve BTC fiyatı için ne anlama geldiğini açıklıyor.

BTC madencisi kapitülasyonu artık aşikar

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC) madencileri zorluklarla mücadele ediyor. Ancak bu, bir Bitcoin rallisi umut eden herkes için iyi bir haber olabilir. BTC fiyatının düşmesi ve enerji fiyatının artmasıyla, BTC madencileri 2022’de para kazanmakta zorlandılar. Kar marjları sert bir şekilde daralırken, bazıları şimdi Bitcoin madenci teslimiyeti olarak bilinen bir süreçte operasyonlarını tamamen kapatıyor. Bitcoin madencilerinin kapitülasyonunun şimdiye kadarki en bariz işareti, 21 Aralık’ta Core Scientific’in Bölüm 11 kapsamında iflas koruması başvurusu yapması.   

Bitcoin madencisi kapitülasyonu, Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için ne anlama geliyor. Buna dair iki farklı düşünce ekolü var. Bunlar, hem ayı senaryosunu hem de boğa senaryosunu içeriyor.

Bitcoin için ayı senaryosu

BTC madencilerinin iflas etmesi, Bitcoin fiyatı için kötü. Bu ayı senaryosunu oluşturmak kolay. En açık şekilde, Bitcoin madenciliğindeki herhangi bir başarısızlık, Bitcoin piyasasındaki genel düşüş eğilimine katkıda bulunur. Wall Street yatırım bankaları artık Bitcoin madenciliği hisselerini aykırı oyunlar olarak önermeyecek. Ayrıca, artık Bitcoin’i tavsiye etmeyecekler. Böylece, BTC ile ilgili her şey bir ‘satış’ gibi görünmeye başlayacak.

Bitcoin madencileri operasyonları kapatmaya başladığında, aşağı doğru sarmal gerçekten başlar. BTC madenciliği sektöründeki birkaç iflas ile bunu zaten gördük. Örneğin Eylül ayında, Bitcoin madenciliği şirketlerine veri, barındırma hizmetleri ve altyapı sağlayan Compute North’un Bölüm 11 kapsamında iflas başvurusu yaptığını gördük. Yatırımcılar hemen hangi BTC madencilerinin Compute North’a önemli ölçüde bağlı olduğunu kontrol etmeye başladı.

En kötü senaryoda, BTC madencileri fiilen iflas etmeye başlayacak. Ve bunu yaptıklarında Bitcoin varlıkları dahil her şeyi tasfiye etmeleri gerekecek. Tahmin edileceği gibi, bu Bitcoin fiyatı üzerinde daha fazla satış baskısı oluşturuyor. Bu nedenle bazı traderlar, yalnızca BTC madencilerinin kapitülasyonuyla ilgili korkulara dayanarak Bitcoin’in 10.000 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor.

Bitcoin

Bitcoin için boğa senaryosu

BTC madencilerinin iflas etmesi BTC fiyatı için iyidir. Bu boğa senaryosunu oluşturmak daha zor. Çünkü, yeni kripto yatırımcıları için bir inanç sıçraması gerektiriyor. Tarihsel olarak, BTC madencilerinin kapitülasyonu, piyasanın dibine ulaşmaya yakın olduğumuzun en iyi işaretlerinden biri oldu. Örneğin, 2018 Bitcoin döngüsünde, BTC madencisi kapitülasyonu, BTC 6.000 dolara düştüğünde başladı. Sonrasında 3.000 dolara kadar devam etti. Ardından yeni bir BTC rallisi başladı.

Dolayısıyla, bu açıdan bakıldığında, başka bir BTC rallisine hazırlanıyor olabiliriz. BTC fiyatı dipten yükselirken, BTC madenciliği bir kez daha kârlı hale gelecek. Bu döngüde iflas etmekten kaçınmayı başaran tüm madencilik şirketleri yukarı yönlü potansiyele katılabilecek. Ardından, BTC madencileri daha karlı hale geldikçe, Wall Street yatırım bankaları onları tavsiye etmeye başlayacak. Böylece döngü yeniden başlayacak. Elbette geçmiş performans, gelecekteki performansın garantisi değil. Bu nedenle geçmiş fiyat verilerine çok fazla güvenmemeye dikkat edin.

BTC madenci kapitülasyonunun boğa durumu, herhangi bir zamanda BTC madenciliği yapmak için ne kadar bilgi işlem gücünün kullanıldığının bir ölçüsü olan genel BTC hash oranı gibi kripto piyasasına özgü faktörleri de içeriyor. Core Scientific iflas başvurusu yaptığında kilit bir faktör olarak özellikle ‘küresel BTC ağ hash oranındaki artıştan’ bahsetti. Boğa durumu, BTC madencilerinin dijital cüzdanlarında şu anda tutulan BTC miktarının analizini de içeriyor. Analistlere göre, madenciler şu anda Bitcoin’i terk etmiyor. Dolayısıyla bu da BTC fiyatı için olumlu bir işaret.

BTC şu anda yatırım için uygun mu?

Bitcoin madencisi kapitülasyonu, önümüzdeki 12 ay içinde Bitcoin’e ne olacağını düşünmek için ilginç bir başlangıç ​​noktası. Bu belirli sinyalin BTC için ne anlama geldiği konusunda kesinlikle tartışmaya yer olsa da, kesinlikle BTC madencilerinin kapitülasyonunun Bitcoin’in gelecekteki fiyatı için olumlu bir işaret olduğunu düşünen kamptayım. BTC konusunda hem kısa vadede hem de uzun vadede yükselişe geçiyorum.

Bitcoin

Core Scientific iflas başvurusu kesinlikle endişe kaynağı. Bununla birlikte, şirket özellikle iflasın operasyonları aksatmayacağını söyledi. BTC varlıklarını tasfiye etmeyecek. Ayrıca, bir sonraki BTC rallisinin gelişi için canı pahasına tutunmaya çalışacak. Bu, birçok BTC yatırımcısının şu anda düşünmesi gereken şeyi özetliyor. BTC söz konusu olduğunda kötü haberlerin iyi haber olması mümkün. Core Scientific iflası, BTC madencilerinin kapitülasyonunun bir işaretiyse, o zaman piyasa sonunda dibe vurabilir. Artık oradan ilerlemenin tek yolu kalıyor: Yukarısı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *