Boutiquefeel WW AliExpress WW

Bitcoin Fiyatını Diplere Bu Olaylar İtti! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Bitcoin, Ocak ayında şaşırtıcı bir şekilde 47.827 dolar iken Aralık ayında 16.800 dolara nasıl düştü? Bu arada, Aralık ayı hala oldukça ayı eğilimi gösteriyor. Ancak 2023 için olumlu bir görünüm var.

Bitcoin’in 2022 serüveni nasıl başladı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2022’nin büyük bir bölümünde zorlu bir yoldaydı. Yeni yıl için duygular hala olumlu olsa da, Bitcoin onu mevcut fiyat noktasına götüren bazı çalkantılı kalıpları izlemiş olabilir. Bloomberg, Bitcoin’in 16.851 dolara düşmesinin birçok nedenini ele alıyor.

Ocak ayında, Bitcoin neredeyse pürüzsüz yelken olarak etiketlenebilecek bir şeye sahipti. BTC yıla 47.827 dolardan başladı. Şubat ayına gelindiğinde SEC, BlockFi’yi cezalandırdı. Ayrıca, popüler bir cross-chain protokol olan Whormhole saldırıya uğradı. Bilgisayar korsanları 30 milyon dolar (120.000 Wormhole Ethereum (WeETH) değerinde Ethereum) çaldı. Bitcoin, bu ayı 43.760 dolar fiyatla kapattı. 23 Mart’ta Ronin hack’i kayıtlara geçti. Saldırıda, 173.600 ETH ve 25.500.000 USDC platformdan çalınarak hacker’ın Ethereum adresine transfer edildi.

Bitcoin (BTC)’yi daha da aşağı iten önemli olaylar

Mayıs, kripto para piyasası için daha da hareketli geçti. Kilit oyuncular, Mayıs ayındaki olayların kripto fiyatına ve daha geniş piyasaya zarar verdiğini iddia ediyor. Çünkü Terra (LUNA), yeniden canlanma planlarıyla birlikte Mayıs ayında çöktü. Gemini borsasına dava açan CFTC, piyasa FUD’unu hafifletmeye yardımcı olmadı. Bir başka oldukça güvenilir kripto borsası olan Binance, SEC tarafından soruşturma altındayken, SEC ve Ripple davası halen devam ediyordu.

Haziran’dan Ekim’e kadar 12 olay, ayı piyasasının ciddiyetini ortaya koydu. En büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, personelinin %18’ini azaltma kararı aldı. Kripto para şirketleri Voyager ve Celsius, iflas başvurusu yaptı. Bunların dışında, piyasadaki önemli bir figür olan Michael Saylor, piyasa dibe vururken Microstrategy’deki rolünü bıraktı. Saylor ile birlikte Kraken’in CEO’su Jesse Powell şirketteki görevinden istifa etti. Bu, Alameda eş-CEO’su Trabucco’nun Ağustos ayında istifa etmesinden kısa bir süre sonra geldi. Bu sırada, piyasa tüm varlıklar için düşüş eğilimindeydi ve Bitcoin 20.420 dolarda oturuyordu.

Bitcoin

Ekim, SEC’in Yuga Labs’ı soruşturma altına almasıyla kapandı. Kasım, Binance’in olası bir FTX token satışını duyurmasıyla başladı. Ve böylece, kripto piyasasındaki fırtına şiddetini artırdı. Şu anda, yatırımcılardan, eleştirmenlerden ve hatta kripto para endüstrisindeki önde gelen oyunculardan gelen görüşler belirsizliği yansıtıyordu.

Kasım, FTX ve Blockfi’nin iflas başvurusu yapmasıyla kapandı. Her iki iflas da ‘kripto balonunun’ havasının indiği hissini besledi. Aralık ayında FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF)’nin tutuklandı. Daha sonra, Bahamalar’dan ABD’ye iade edildi ve 250 milyon dolarlık bir ödeme yaptıktan sonra kefaletle serbest kaldı. Yani, 2022 yılı Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için oldukça istikrarsız geçti. Ancak yeni yıl için tahminler şimdilik büyük ölçüde olumlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.