Binance İncelenebilir! 7 Bitcoin Borsası Açıklama Yaptı! – Kriptokoin.com

Bernstein, araştırma raporunda, FTX ve Binance arasındaki satın alma anlaşması devam ederse neler olacağını açıkladı. Rapora göre, kripto borsası Binance küresel kripto piyasasında yüzde 80’den fazla hisseye sahip olacak. Ayrıca bunun antitröst düzenleyicilerinin tüm dikkatini üzerine çekebileceğini açıkladı.

FTX ve Binance arasındaki satın alma gerçekleşirse bu olacak!

Binance, rakibinin likidite krizi geçirmesinin ardından Salı günü FTX satın almayı kabul etti. Anlaşmanın mali şartları ise henüz açıklanmadı. Bernstein, ABD dışındaki işleri elinde tutan FTX ve Binance kuruluşlarının offshore olduğunu açıkladı. Ancak FTX’in ABD ve Avrupa yargı bölgelerinde yatırımları bulunuyorsa, bu bölgelerdeki düzenleyicilerin dikkatini çekebililir. Bunun sonucunda ise düzenliyicilerin müdahale etmesi için bir neden verebileceği bildirildi. Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, konu ile ilgil şunları söyledi:

Bütün gözler hemen anlaşmanın olasılığına odaklandı.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ayrıca tamamlanmama ihtimali kripto para piyasaları için düşüş eğilimini sürebilir. Raporda, durum tespitinin zaman alacağı belirtiliyor. Bununla birlikte müşteri fonlarına karşı bir eksiklik olup olmadığının belirlenmesi gerekecek. Analistlere göre Binance,“müşteri fonlarının yetkisiz amaçlara yönelik herhangi bir suistimal” barındırıp barındırmadığını araştırmalı. Sonucunda ise yatırımcılar, FTX’in davranışı ve herhangi potansiyel bir suistimal olup olmadığı hakkında yasal sorması muhtemel.

Kripto para borsaları fon rezervlerini halka açık paylaşıyor

Kripto para borsaları, FTX’teki likidite sorunlarının ardından yatırımcılarını iflas korkusundan korumak adına adımlar atıyor. Bunlardan biride fon rezervlerini halka açık bir şekilde yayınlamak. Son 24 saat içerisinde; Binance, Gate.io, KuCoin, Poloniex, Bitget, Huobi ve OKX , şeffaflığı artırmak için Merkle ağaç rezerv sertifikalarını yayınlayacaklarına dair açıklamalar yaptı.

Merkle ağacı, bilgisayar bilimi uygulamalarında kullanılan bir veri yapısıdır. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinde Merkle ağaçları, blockchain verilerini daha verimli ve güvenli bir şekilde kodlamak için kullanılmaktadır. Merkezi bir kripto borsasında, her kullanıcının varlıkları, merkezi bir veritabanının defteri tarafından kayıt altındadır. Veritabanındaki kayıtlı varlıklar, kullanıcının varlıklarının toplam miktarıdır.

Binance CEO’su CZ çağrıda bulundu

Kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından paylaşım yaptı. CEO CZ, FTX ve Binance olaylarını takiben sektördeki diğer borsaları Proof of Reserves’lerini sağlamaya çağırdı. Kripto girişimcisi Justin Sun, Sun’ın paydaş ve danışmanı olduğu Huobi’nin “üçüncü” bir Merkle ağaç rezerv testi yapacaklarını açıkladı.

Bunlarla birlikte raporda, Alameda olayının FTX’in muhtemelen iflas ettiğine dair söylentilere yol açtığı belirtildi. Bunun sonucunda ise kripto borsaları kendilerini ve müşterilerini korumaya aldı. Ardından borsalar, FTX bağlantılı kripto paraların satılmasına neden oldu. 500 milyon doların üzerinde FTT tutan Rival Binance, varlıklarını boşaltmaya başladı. Bu, Binance’in şu anda birçok kişi tarafından iflas etmiş olarak kabul edilen FTX’i satın alma niyetini imzalamasıyla sonuçlanan 24 saat süren olayla bitti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *