Boutiquefeel WW AliExpress WW

Altın İçin Orta Vadede Bu Seviyeleri Bekleyin!

AliExpress WW

Altın fiyatları, Perşembe günü, büyük merkez bankalarının artan enflasyonla mücadele etmek için daha fazla faiz artırımı beklentileriyle birlikte neredeyse bir yılın en düşük seviyesine geriledi.

Ilya Spivak: Agresif sıkılaştırmalar, altının cazibesini baltalıyor

Altın, enflasyona karşı bir önlem olarak kabul görür. Bunula birlikte, yükselen faiz oranları, faiz ödemeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. Spot altın, seansın başında 1.689,40 dolar ile Ağustos 2021 başından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Daha sonra düşüşünü genişleten sarı metal, basın zamanında 1.683,71 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %1,05 düşüşle 1.682,4 dolar geriledi. DailyFX döviz stratejisti Ilya Spivak, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Açıkça enflasyon beklentileri düşüyor. Çünkü Fed ve diğer merkez bankaları altının cazibesini baltalayan agresif sıkılaştırma rejimine başlıyor.

ANZ: Altın, bu nedenle 1.700 doların altına düştü

Avrupa Merkez Bankası, Perşembe günü 11 yıldır ilk kez faiz oranlarını yükseltmeye hazırlanıyor. Politika yapıcılar kontrolden çıkmış tüketici fiyat artışının kontrolünü kaybetmekten korkuyorlar. Bu yüzden, işaretlenenden daha büyük bir hareket giderek daha fazla ihtimal kazanıyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasalar, Fed’in önümüzdeki hafta yapacağı politika toplantısında faiz oranlarını 75 baz puan artırmasını bekliyor. Bu arada Haziran ayında İngiliz enflasyonu 40 yılın zirvesine yükseldi. Bu da, önümüzdeki ay İngiltere Merkez Bankası’nın yarım puanlık faiz artırımı şansını artırdı. ANZ analistleri bir notta, şu yorumu yapıyorlar:

Yatırımcılar, merkez bankası toplantıları öncesinde sektöre olan riskleri azaltmaya devam ediyor. Bu nedenle, altın 1.700 doların altına düştü.

Daniel Ghali: Altın hala yükselmeyi başaramadı, çünkü…

Dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust’ın varlıkları, duyarlılığın göstergesi olarak görülür. SPDR varlıkları, Çarşamba günü %0,3 düşüşle 1.005,87 tona geriledi. Bu, Ocak ayından bu yana gördüğü en düşük seviye.

Öte yandan, ABD doları, rakipleri karşısında %0,3 değer kaybetti. Bu da altının kayıplarını sınırlamasına yardımcı oldu. Daha zayıf bir dolar, altını diğer para birimlerinin sahipleri için daha ucuz hale getirir. TD Securities emtia stratejisti Daniel Ghali, son gelişmeler hakkında şunları söylüyor:

Sarı metal dar bir aralıkta işlem görüyor. Ancak ağır işlem görüyor. Fed konuşmacıları 100 baz puanlık artış fikrini geri itti. Bununla birlikte, altın hala yükselmeyi başaramadı. Çünkü fiyatlar daha da düşmeden önce satış yapma şansını kullanan traderlar var.

Altın

“Şahinci merkez bankası rejimi, altın alım iştahını azaltıyor”

Fed’in 100 baz puanlık faiz artırımına yönelik piyasa beklentileri azaldı. Bu yüzden sarı metal, bu haftaya biraz olumlu başladı. Ancak son zamanlarda yatırımcılar doları tercih etti. Bu nedenle, değerli metal pek çok güvenli liman akışını çekemedi. Daniel Ghali, şunları söylüyor:

Ukrayna’daki çatışma, yılın başlarında altın ETF’lere büyük miktarda girişi katalize etti. Ancak bunun önem düzeyi azaldı. Şahinci merkez bankası rejimi altın alım iştahını azaltıyor.

Altın

David Jones: Altın traderları için cazip pozisyon bu aralıkta

Piyasaları yorumlayan Capital baş piyasa stratejisti David Jones, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda altın traderları için cazip pozisyon, kendilerini 1.650 ile 1.700 dolar arasında bir toparlanma için konumlandırmak gibi görünüyor. Bu aralık, iyi bir orta vadeli taban gibi duruyor.

sarı metal

Lukman Otunuga: Ayılar açıkça çevrede dolaşıyor

FXTM’de, yönetici ve piyasa analisti olan Lukman Otunuga, dolardaki zayıflığa değiniyor. Bunun değerli metallerin biraz nefeslenmesine yardımcı olduğunu kaydediyor. Bununla birlikte analist, ayıların da çevrede olduğunu kaydediyor. Otunuga, bu bağlamda, şunları söylüyor:

Daha yumuşak bir dolar, değerli metallere haftanın başlarında biraz nefes alma fırsatı verdi. Ancak ayılar açıkça çevrede dolaşıyor. Altın, muhtemelen 1.700 dolarlık psikolojik desteğin altındaki yeni bir yönlü katalizörün delmesini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.