Boutiquefeel WW AliExpress WW

Yükseliş Bu Tarihte! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Efsanevi trader Peter Brandt, geçtiğimiz gün Bitcoin (BTC)’e yönelik bir yayına katıldı. Uzman isim, ayı piyasasının bitmesini beklediği tarihi açıkladı. Analist, önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca BTC’nin sıkıcı hareketlerine devam edeceğini, ancak sonunda rekor seviyeyi kaydedebileceğini belirtti. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin için bir süre daha “sıkıcı hareketler” bekliyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi en büyük kripto para birimi, yaz aylarından bu yana belirli bir aralıkta sıkışmış durumda. Coin, bu yılın Nisan ve Mayıs aylarında 30.000 dolar seviyelerinde iken Haziran’dan itibaren 18.500 ila 23.000 dolar aralığında gidip geliyor. BTC’nin bu düşüşü, geçtiğimiz yılın Kasım ayında sergilediği 69.044 dolarlık rekor seviyesinin yüzde 72 kadar altında işlem görmesine neden oldu.  Son zamanlarda birçok yatırımcı ve trader, bu sürecin daha ne kadar devam edeceğini merak ediyor.

Peter Brandt, uzun zamandır piyasada olmasıyla ve hisse senetleri piyasasında iyi hamleler yapmasıyla tanınmakta. Son yıllarda da Bitcoin’e dair yorumlarını aktarıyor. En son katıldığı bir yayındaki açıklamalarına göre BTC’de önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca benzer “sıkıcı” hareketleri göreceğiz. Ancak sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşacağız.

BTC’de 13.000 dolarla dip beklentisi

Brandt, şu anda 17.000-23.000 dolar arasındaki seviyelerin bir süre daha devam edeceğini söylüyor. Belki bir noktada dibe vuracağımızı belirtiyor. Bundan sonra da birkaç yıl daha BTC’de heyecan verici hareketler göreceğimizi düşünmüyor. Ancak bundan sonra BTC’nin fiyatında değişim göreceğimize inanmakta. Yaklaşık 50 yıldır traderlık yapan Brandt’e göre BTC’nin rekor seviyesine ulaşması 32 ay sürecek. Fakat o zamana kadar, BTC, söz konusu aralıktan çıkarak 13.000 dolara kadar düşecek.

"Volatilite Geliyor" 4 Bitcoin Analisti: Bu Tarihe Kadar Yükseliş Yok!

Bitcoin’in fiyatı, FED’in enflasyonu frenlemek için yaptığı faiz artırımları nedeniyle baskı altına girdi. Sıradaki faiz toplantıları 2 Kasım ve 14 Aralık’ta gerçekleşecek. Bazıları, FED yetkililerinin artık para politikasında yumuşama yoluna girdiğine dair alıntılara işaret ediyor. Bazıları ise, faiz artırımının bir süre daha devam edeceğini düşünüyor. Brandt de faiz artırımlarında azalma görmeyenler arasında.  Kasım’da 75 baz puanlık bir artış yapılacağını düşünmekte. Ardından 14 Aralık’ta 75 baz puanlık bir artış bekliyor. Bunun, FED’in güvenilirliğini yeniden kazanması için ve enflasyonu en az yüzde 4’e düşürmesi için yapılması gerektiğini aktarıyor.

BTC ve borsa korelasyonu değişecek mi?

Bitcoin, piyasanın risk iştahının bir işareti olan “riskli” bir varlık olarak görülmekte. Ancak BTC, hisse senetlerine kıyasla daha düşük volatilite gördü. Bu arada, BTC’nin piyasa volatilitesi sırasında güvenli liman varlığı olarak kabul edilen altınla korelasyonu bir yılı aşkın bir süre içinde en yüksek seviyesine ulaştı. Yine de Brandt, Bitcoin’in değerinin “diğer pazarlardan farklı” olmasını beklediğini söyledi. BTC’nin en sonunda BTC ile korelasyon içerisinde olacağını aktardı. Ayrıca coin’i önümüzdeki 10 yıl içerisinde “nihai değer deposu” olarak gördüğünü söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.