Boutiquefeel WW AliExpress WW

Stratis Nedir? STRAX Ne İşe Yarar?

AliExpress WW

STRAX platformu ilk olarak 2016 Haziran ayında duyuruldu. Daha sonra Ağustos 2016 yılında piyasaya sürüldü. Kasım 2020’de ise Stratis, önceki STRAT Coin’i yerine “STRAX” kullanan yeni bir Blockchain kurdu. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “Stratis nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

Stratis nedir? STRAX ne işe yarar?

STRAX projesi, özel yan zincirlerin başlatılması, tam düğümlerin çalıştırılması, akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi ve dağıtılması gibi işletmeler için farklı ürünler ve hizmetler sunan bir Blockchain platformudur. Stratis projesinin yerel kripto para birimi ise STRAX Coin’dir.

Projenin amacı nedir?

Projenin temel amacı; geliştiricilerin kendilerine yabancı olan Blockchain geliştirme dillerini öğrenmelerini gerektirmek yerine uygulamaların ve yan zincirlerin C#, Microsoft’un .NET çerçevesi ve Stratis API’sinde geliştirilmesine izin verebilmektir. Aynı zamanda, ICO’ların yalnızca birkaç dakika içerisinde başlatılmasını sağlayan ICO başlatma platformuna da sahiptir.

Geleceği:

İşletmelere BTC veya ETH gibi büyük bir Blockchain’e güvenme sınırlamaları olmadan platformlarını tamamen özelleştirme imkanı vermesi nedeniyle gelecek vaat eden bir projedir. Bu nedenle STRAX Coin fiyatının da önümüzdeki süreçlerde giderek artması beklenmektedir.

Avantajları neler?

  • STRAX, akıllı sözleşmeler yürütme, yan zincirler için ödeme yapma ve bir Masternode’u çalıştırmak için teminat olarak stake etme gibi hizmetlerde kullanılabilmektedir.
  • Ayrıca stake edilebilir olduğu için yatırımcılara pasif gelir elde etme imkanı sunar. 
  • Geliştiricilerin dilinde (C#) DApp ve Blockchain ağları oluşturmak için çeşitli araçlar sunar.
  • Platformun kendine ait ICO launch platformu sayesinde oldukça kullanışlıdır.

Dezavantajları neler?

  • Blockchain geliştiricilerine hitap eden projenin sektörde fazla sayıda rakibinin olması STRAX Coin taleplerini düşürebilmektedir.
  • STRAX Coin fiyatı yüksek volatiliteye sahip olduğundan kısa sürede hızla yükselip, aniden çakılma ihtimali vardır. Bu nedenle riskli bir yatırım seçeneği olarak görülmektedir.

Stratis nedir? STRAX nasıl satın alınır?

STRAX ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Binance, Mandala Exchange, Upbit, Gate.io, DigiFinex’dir. Coin satın almak için ise bu aşamalar izlenmektedir:

Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz STRAX listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca STRAX Coin’i seçin ve alım emri oluşturun. Güvenilir soğuk veya donanım cüzdan hesaplarınızda saklayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.