Boutiquefeel WW AliExpress WW

SSV Network Nedir? SSV Coin Ne İşe Yarar? – Kriptokoin.com

AliExpress WW

SSV Network nedir? SSV Network (SSV), Ethereum doğrulayıcılarını farklı düğümlere bölerek dağıtan bir Blockchain layer-2 çözümüdür. Kriptokoin.com olarak bu makalede SSV Network nedir, ne sunar, SSV coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruları yanıtladık. Şimdi gelin Ethereum ağındaki doğrulayıcıların daha merkeziyetsiz çalışmasını sağlayan bu protokolü birlikte inceleyelim.

SSV Network nedir?

SSV Network, bir Ethereum doğrulayıcısının dağıtık çalışmasını sağlayan merkeziyetsiz bir staking altyapısıdır. Herkes için merkeziyetsiz ETH staking’e erişim imkânı tanıyan basit ve açık kaynaklı bir protokoldür. Bu protokol, yüksek ölçeklenebilirlik de sunar ve tamamen merkeziyetsiz ve açık bir ETH staking ağı olarak hizmet verir. Buna göre, Ethereum’un Proof-of-Stake mekanizmasında yaşadığı sorunları analiz ederek, bu sorunları çözmeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan platform, bir layer-2 çözümü olarak tanımlanabilir.

SSV Network, temel kullanım durumunu  Secret Shared Validator teknolojisi ile yapar. Bu, güvenilir olmayan düğümler veya operatörler arasında ETH staking için bir doğrulayıcı anahtarı bölmenin güvenli ve sağlam bir yoludur. SSV teknolojisi, bir doğrulama anahtarını şifreler ve ardından güvenilir olmayan düğümler arasında böler. Protokol, bir Ethereum doğrulayıcısının merkeziyetsiz şekilde kontrol edilmesini ve çalışmasını sağlar. Böylece, Ethereum’a merkeziyetsizlik, hata toleransı ve staking için optimum güvenlik getirir.

Protokol ne sunar?

SSV Network, Staker’lar, DAO üyeleri ve düğüm operatörleri olmak üzere üç ana kullanıcı grubundan oluşur. Staker’lar, ETH stake eden kişilerdir. Operatörler, doğrulayıcıların yönetiminden sorumlu kullanıcıları içerir. Son olarak DAO üyeleri, ağın yönetimine katılarak merkeziyetsizliği sağlamakla görevlidir. Bununla birlikte Blockchain ağı, iki katmandan oluşur. Bunlardan ilki ağ doğrulayıcılarını çalıştıran yürütme katmanı, diğeri ise akıllı sözleşme katmanıdır. Tüm bunlar Ethereum’un daha merkeziyetsiz ve ölçeklenebilir şekilde çalışmasını destekler.

SSV coin nedir? Ne işe yarar?

SSV coin, SSV Network platformunun yerel kripto para birimidir. Bu ERC-20 tokeni ile kullanıcılar, SSV ağının yönetişimine katılma imkânı bulur. Buna göre, DAO’ya katılım SSV coin sahipliği ile mümkün olur. Tokeni elinde bulunduranlar, DAO’ya katılarak platformu etkileyen kararlarda oy hakkı elde eder. Bununla birlikte SSV coin, düğüm operatörlerini ödüllendirmek ve ağdaki gas ücretlerini ödemek için de kullanılabilmektedir.

SSV Network nedir? SSV coin nasıl alınır?

Kripto para mevcut olarak Binance, MEXC, BingX ve Tapbit borsalarında listelenmektedir. SSV coin ile ilgilenen yatırımcılar, bu borsalardan birine üye olmalıdır. Bunun ardından, cüzdanlarına SSV paritelerine göre bir varlık yatırarak token için alım emri verebilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.