Boutiquefeel WW AliExpress WW

SEC Başkanı’nın Bu Açıklaması Kripto Paraları Dump’ladı! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, gece saatlerinde bir röportaj verdi. Gensler’in röportajındaki bazı ifadeler, kripto paraları düşürdü. İşte detaylar…

Gensler: SEC’in sabrı azalıyor

Kripto para dünyası 2022 yılında her şeyi yaşadı. Terra ekosisteminin Mayıs ayındaki düşüşünden FTX borsasının son düşüşüne kadar sektör her şeye tanık oldu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi en şok edici olaylardan biri, FTX borsasının feci düşüşüydü.  Kripto para birimi alanındaki bir dizi felaket, küresel düzenleyicileri uyardı. Başka bir FTX durumundan kaçınmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da tedbirleri sıkılaştırmaya başladı.

En son röportajlardan birinde SEC başkanı Gary Gensler, SEC’in kripto baskısının daha yeni başladığını belirtti. Gensler ayrıca, düzenlemeleri ihlal eden kripto para borsalarının sayısındaki artış ile SEC’in sabrının azaldığını belirtti. SEC ayrıca Sam Bankman-Fried ve iki ortağı Caroline Ellison ve Gary Wang’ı yatırımcıları dolandırmakla eleştirdi. Ayrıca onları, dış dünyaya yanlış ve sağlam bir FTX imajı çizdikleri için eleştirdi.

Rezerv kanıtları hakkında

Gensler, röportajda rezerv kanıtı raporlarından da bahsetti. Rezerv kanıtının bir şirketin varlık ve yükümlülüklerinin “tam bir muhasebesi” olmadığını belirtti.  Gensler’e göre bu yöntem, yatırımcıları güvende tutmak adına yeterli bilgileri sağlamıyor. Ayrıca, denetim yönteminin menkul kıymetler yasası kapsamında müşteri fonlarını ayırmadığına işaret etti. Müşteri fonlarının her zaman ayrı tutulmamasının, FTX’in çöktüğü zamandan bu yana dikkatlerini çektğini belirtti.

2 Kripto Para Yasa Tasarısı Hamlesi: Biri Onaylandı!

SEC Başkanı, stablecoin’ler gibi kripto para sektörlerini düzenleyen mevzuatı desteklediğini söyledi. ABD Menkul Kıymetler yasasının sağlam olduğuna işaret etti. Kripto ekosistemindeki faaliyetlerin çoğunu kapsadığını ve tokenlarla sınırlı kalmadığını açıkladı. Bu sırada, geçtiğimiz gün bildirdiğimiz gibi Alameda CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in kurucu ortağı Gary Wang, SEC ve CFTC ile anlaştı. Kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etti.

Gensler’in açıklamaları kripto paraları dumpladı

Gensler açıklamalarının ardından kripto para birimlerinin fiyatı düşüş yaşadı. Yani birçok kripto para birimi “dump yedi”.  Bitcoin fiyatı 24 saatlik süreçte 16.885 dolardan 16.599 dolara kadar geriledi. Yazım sırasında yüzde 0.2’lik bir yükseliş ile 16.852 dolardan el değiştiriyor. Ethereum (ETH) yüzde 1’lik bir düşüş ile 1.222 dolardan el değiştiriyor.

DOGE, BTC, MATIC, DOT ve Bu 6 Altcoin İçin Al-Sat Taktikleri!

23 Aralık’ta, küresel kripto piyasası değeri bir önceki güne göre 810,53 milyar dolarla pratik olarak sabit kalmış halde. Ancak görüldüğü üzere büyük kripto para birimleri karışık işlem gördü. Son 24 saatte, tüm kripto piyasası hacmi yüzde 12,46 artarak 28,94 milyar dolara ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.