Boutiquefeel WW AliExpress WW

İşte Haftaya BTC, DOGE ve Altcoinleri Fiyatlayacak 7 Şey! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Kasım ayında, Bitcoin (BTC) iki yılın en düşük seviyelerine geriledi. Bu arada kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından piyasanın geri kalanı güçlü bir satış baskısı yaşadı. FTX iflasının ardından kripto borç veren BlockFi’nin iflas ilan ettiği Kasım ayı sonlarında doğrulandı. Aralık ayında yatırımcılar, kripto ekosisteminin daha fazla kurban verip vermeyeceğini görmek için izleyecekler. Bununla birlikte, yatırımcılar makro verileri de takip edecekler.

Kasım, Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler için kötü geçti

FTX çöküşünü çevreleyen belirsizlik ve bunun potansiyel sonuçları, BTC fiyatlarını 22 Kasım’da iki yılın en düşük seviyesi olan 15.500 dolara çekti. Kripto şirketi BlockFi, 28 Kasım’da iflas başvurusu yaptı. Ancak, buna rağmen, kripto fiyatları Kasım ayının kapanış günlerinde istikrar kazandı. Bunda da Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın faiz artış hızında bir yavaşlama olacağı yönündeki konuşması etkili oldu. Piyasalar, Powell’ı güvercin olarak değerlendirdi. Böylece, risk varlıklarına bir akış gerçekleşti ve fiyatlar toparlanmaya başladı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, Kasımı 17.000 dolar seviyesinde kapattı. Lider altcoin Ethereum (ETH) ise 1.100 dolar eşiğinin altına düştükten sonra, istikrar kazandı. Bu doğrultuda, Kasım ayını 1.300 dolar seviyesinde bitirdi. Geçen yıl boyunca, kripto kışı, Kasım 2021’deki zirvesinden bu yana daha geniş kripto para piyasasından yaklaşık 2 trilyon dolarlık piyasa kapitalizasyonunu sildi. Yılbaşından bu yana, BTC ve ETH sırasıyla yaklaşık %65 düştü.

Piyasa bu verileri takip edecek

Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, güvercin gibi görünse de enflasyon konusunda kat etmeleri gereken bir hayli yol olduğunu da kaydetti. Bu durum, moral arayan piyasaların dikkatinden kaçmış gibi. Bu yüzden, veri takvimi Fed’in bundan sonraki hareketi için oldukça önem arz ediyor. Yüksek ihtimalle, enflasyonun düşmeye devam edeceğine yönelik sinyaller veren veriler, piyasaya destek olacak. Bununla birlikte, oldukça inatçı olan enflasyonun henüz burada olduğunu gösteren veriler, piyasanın tadını kaçıracak. Bu yüzden piyasa, özellikle ABD imalat verilerini ve Cuma günkü ÜFE verisini takip edecek.

  • Pazartesi günü, 04:45’de Avrupa Merkez Bankası Başkanı konuşacak. 10:00 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. 17:45 ABD Hizmet PMI (Beklenti 46,1). 18:00 İmalat Dışı PMI (Beklenti 53,1, Önceki 54,4)
  • Salı günü Chainlink (LINK) cephesinde staking konusunda baz gelişmeler bekleniyor. Altcoin projesi, staking işleminin 6 Aralık’ta Ethereum main-net’te yayınlanacağını açıkladı.
  • Perşembe günü ABD’de Türkiye saati ile 16:30’da İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvurularına dair veriler açıklanacak. (Beklenti 230.000, Önceki: 225.000)
  • Cuma günü ABD’de Türkiye saati ile 16:30’da Üretici Fiyat Endeksi (PPI) verileri açıklanacak. Beklenti %7,2 seviyesinde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.