Boutiquefeel WW AliExpress WW

İşte Bu Hafta Bitcoin, SHIB ve Altcoinleri Etkileyecek 5 Şey!

AliExpress WW

Bitcoin (BTC), Haziran ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi. Ardından, yeni haftaya bir patlamayla giriş yaptı. Peki BTC’nin yükselişi sürecek mi?

Bitcoin, SHIB ve altcoinleri etkileyecek 5 şey

Dalgalı bir hafta sonunun ardından Bitcoin, kayıpları hafta sonunun sonraki kısımlarına sınırlamayı başardı. Böylece, haftalık zaman dilimlerinde sağlam bir yeşil mum üretmenin önünü açtı. Yazın son “sessiz” haftası olarak şekillenmesi muhtemel olan bir dönemden geçiyoruz. FED’in dahil olduğu büyük makro piyasa sürücülerinin yokluğunda boğaların ellerinde zaman var. BTC’nin madencilik zorluğundaki artış, üst üste iki kez gerçekleşti. Bu nedenle, Bitcoin’de temeller güçlü kalmaya devam ediyor. Türev piyasalarında, daha yüksek fiyat seviyeleri eşlik ediyor. Bununla birlikte, yükseliş verileriyle birlikte cesaret verici işaretler de mevcut. Hodl edenler şimdi, yükselişin devam edip etmeyeceğini soruyor. Biz de Kriptokoin.com olarak, bu hafta BTC, SHIB ve altcoinleri etkileyecek olayları derledik.

Bitcoin, yükselişinin ardından volatiliteyi benimsiyor

Yaklaşık 24.300 dolar ile 14 Ağustos haftalık kapanışı BTC/USD için iki ayın en iyi fiyatıydı. Haftalık grafik, Haziran ayının en düşük seviyelerinden sonra şekillenmeye devam eden istikrarlı bir yükseliş gösteriyor. Ek olarak, geçen haftanın mumu 1.100 dolar veya %4.8 civarında gerçekleşti. 2022 yılında etkileyici bir hareket olan kazançlar, haftanın ilk Wall Street işlem gününde bir gecede volatiliteye yol açtı. BTC/USD borsalarda 25.200 doları vurdu. Ardından, haftalık kapanış seviyesinin belirgin şekilde altına geri döndü. Öngörülemezlik devam ederse, zincir üstü izleme kaynağı ‘Malzeme Göstergeleri’ne göre bir düşüş ihtimali açık. Kapanışın ardından haftalık grafik “aşağı yönlü momentum” sinyali vermeye başladı. Ayrıca, günlük zaman dilimleri tescilli ticaret araçlarına göre düzdü. Göstergenin yaratıcısı Material Scientist, bu haftayı kendi yorumlarında “ayı rallisinin son haftası” olarak nitelendirdi.

BTC fiyatı

Bir başka analist olan Peter Schiff ise 10.000 dolar seviyesinin hâlâ olasılıklar dahilinde olduğunu söyledi. Bununla birlikte diğer tüccar ve analist Rekt Capital, uzun vadede Bitcoin fiyat hareketi konusunda sakindi. 25.000 doların altındaki bir spot fiyatın, maliyet ortalamasını (DCA) Bitcoin’e dolar geri döndürmesi gerektiğini söyledi. Rekt Capital hafta sonu Twitter takipçileriyle konuştu. Analist, “Kriptoda başarılı olmak için bir dolar-maliyet ortalama stratejisine, bir yatırım tezine, bir vizyona ve sabra ihtiyacınız var” dedi.

Makroekonomik göstergeler bıçak üstünde kalıyor

Geçen hafta kripto piyasası yoğun biçimde ABD enflasyon verilerinden etkilendi. Şimdi, önümüzdeki beş işlem günü makro açıdan nispeten sakin görünüyor. FED sessiz, sadece Avrupa veya Asya’da piyasa performansını etkilemesi mümkün beklenmedik olaylar mevcut. Bununla birlikte, popüler bir analiste göre, kripto paranın makro tetikleyicilere enflasyonun ötesinde diz üstü tepkilere devam etme olasılığı, birçok kişinin düşündüğünden daha düşük olması mümkün. Filbfilb, alım satım paketi için yeni bir piyasa güncellemesi yaptı. Buna göre, BTC ile geleneksel piyasalar arasındaki korelasyonun azaldığını ifade etti. Filbfilb, Bitcoin’in, Haziran ayındaki en düşük 17.600 dolardan bu yana, korelasyona uyan güçlü bir ralli yapmadığını ekledi.

Bitcoin ve geleneksel piyasaların korelasyonu
Bitcoin ve geleneksel piyasaların korelasyonu

Ona göre, korelasyon olsaydı spot fiyatın 30.000 doların üzerinde olması gerekiyordu. Analist, geleneksel piyasa korelasyonunun azalmasına rağmen FED’e dikkat edilmesi gerektiğini de ekliyor. Rusya-Ukrayna savaşı, Tayvan üzerindeki gerilimler ve yaklaşan Avrupa enerji krizi gibi jeopolitik faktörler daha fazla risk faktörü oluşturuyor. Filbfilb, makro piyasa durumunun bu nedenle “bıçak üstünde” kaldığı sonucuna varıyor. Bu arada, Çin’den gelen ve hayal kırıklığı yaratan ekonomik veriler üzerine ani bir faiz indirimi beklentisi, günün trendini alt üst ediyor. Greater China ekonomisti Raymond Yeung, Bloomberg’e yanıt olarak “Temmuz ayının ekonomik verileri çok endişe verici” dedi. Ayrıca, Moskovski Capital’in CEO’su Lex Moskovski, tüm merkez bankalarının faiz oranlarını yükseltmek yerine düşüreceğini tahmin ediyor.

25.000 dolara ulaşmasına rağmen fonlama oranları sağlıklı

Mevcut spot fiyat hareketinin alım satım alışkanlıkları üzerindeki etkisine bakıldığında, koşulların daha da yukarı yönlü olabileceği görülüyor. DecenTrader’ın kurucularından Philip Swift, türev piyasalarını analiz ederken, negatif fonlama oranlarını vurguladı. Oranlar, Trader’lar arasındaki aşağı yönlü eğilimin giderek arttığına işaret ediyor. Aslında bu oranlar, genellikle daha fazla kazanımın temelini oluşturuyor. Bunun nedeni, piyasanın aşağı yönlü beklemesi ve kazançların gerçekleşmesine aşırı derecede bahis yapmamasıdır. Bu da kısa pozisyonların daha akıllı para tarafından “sıkılmasına” izin verir. Bitcoin, genel olarak kripto pazarları ile birlikte, çoğunluğun beklediğinin tam tersini yapma alışkanlığına sahiptir. Swift, fonlama oranının negatife düşmesinin, tarihsel olarak Bitcoin’de ralliyi tetiklediğini söylüyor.

İkinci bir düz artıştan kaynaklanan zorluk

Bu arada Bitcoin ağ temelleri için, daha yüksek bir ralliden ziyade yavaş bir iyileşme daha sağlıklıdır. İstatistik kaynağı BTC.com’dan alınan en son veriler, madencilerin kademeli olarak geçmiş faaliyet seviyelerine döndüğünü gösteriyor. Madenci zorluğu, aylarca süren düşüşün ardından, bu hafta yapılacak olan otomatik yeniden ayarlamada art arda ikinci kez artacak. %0.9’luk artış tahmini, az olsa da madenciler arasındaki rekabetin yine de arttığını ortaya koyuyor. Ek olarak, madenciliğe ayrılan işlem gücünün bir ifadesi olan hash oranı tahminleri, saniyede 200 exahash’in (EH/s) altında sabit kalıyor.

Korku ve Açgözlülük Endeksi 4 ayın zirvesinde

Bitcoin spot fiyat hareketi için iki ayın zirvesine bakmak güzeldir. Ancak bu hafta ciddi bir kayıp zemini geri alan pazarın tek yönü değil. Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi duyarlılık göstergesine göre, korku Nisan ayından bugüne kadarki en düşük seviyede. En son veriler, bir dizi duygudurum faktöründen “normal” olarak tanımlanan bir puan oluşturuyor. Ayrıca, Terra çöküşü ve ötesinde neden olduğu tüm kayıpların izini sürdüğünü gösteriyor. Hafta sonu boyunca endeks, 47/100’e ulaştı. Bu, 6 Nisan’dan bu yana en iyi puan. Yani yatırımcılar, yatırım çekincelerinden kurtularak açgözlülük moduna geri dönüş yapabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.