Boutiquefeel WW AliExpress WW

İşte Altın ve Gümüş İçin İzlemeniz Gereken Tek Grafik!

AliExpress WW

Altın, geçen hafta mücadele etti ve 1.700 doların üzerinde kapatmayı başardı. Bununla birlikle Fed’in faiz kararı yaklaşıyor. Bu da değerli metaller üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Bu ortamda Blue Line Futures’ta baş piyasa stratejisti ve uzmanı Phillip Streible, izlemeniz gereken o grafiği paylaşıyor.

İzlemeniz gereken grafik: Altın / gümüş oranı

Geçen hafta, trade masasından gelen sipariş akışı, traderların ekonomik ortamı nasıl algıladıklarına dair bana içeriden bir fikir verdi. Enerji veya Tarım piyasaları gibi emtialar düştüğünde, enflasyon beklentileri düşer. Bu doğrultuda, faiz artışı beklentileri azalır. ABD Doları daha sonra düşer. Böylece, altın, gümüş ve ABD Hisse Senetlerinin yükseliş hissi ile birlikte yükselmesine yol açar. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, üç ABD Doları günü yaşadık. Bundan sonra piyasalarda riskin yeniden başlamasıyla, bu partinin ne kadar süreceğini merak ediyorum?

Aylık altın / gümüş oranı

Traderların sermayelerini nasıl yeniden dağıtacaklarına ilişkin noktaları birleştirerek, düşük değerli emtiaları tespit etmeye çalışmak avantajlı hale gelir. Günlük Tactical Insights raporumuzda yayınladığımız oranlardan biri Altın/Gümüş oranıdır. Oran, bir ons altın almak için gereken gümüş miktarını ölçer. 1980’den bu yana yukarıdaki Altın/Gümüş oranına bakıldığında, uç noktaların ve benzerliklerin hızlı bir şekilde tespiti mümkün.

Söz konusu oran yayınlandığından beri sadece üç kez 95:1’in üzerine çıktı. Tarih, bir yatırımcının gümüşü her satın aldığında ve onu altı aydan daha uzun süre elinde tuttuğunda, gümüş fiyatlarının altın üzerinde bir avantaj kazanmasıyla sonuçlandığını gösterdi.

Gümüş opsiyon stratejisi

Geçmişte, teknik bir tabanı tam olarak sağlamlaştırmamış aşırı satımlı piyasalarda hesaplanmış bir risk stratejisi kullanmanın en iyisi olduğunu gördüm. Bir opsiyon boğa call spread’i, yüksek oynaklık zamanlarında veya karşı trend alım satımları için belirli bir piyasa veya varlığın fiyatındaki artıştan yararlanmayı amaçlayan bir trade stratejisidir.

Opsiyon stratejisi, bir alt strike point ve bir üst strike point belirleyen bir aralık oluşturan iki call opsiyonundan oluşur. Boğa call spread stratejisi, bir varlığın fiyatı düşerse maksimum kaybınızı kapatmanıza yardımcı olur. Ancak strateji, fiyat artışı durumunda potansiyel kazanımları da sınırlar. Boğa yatırımcıları, vadeli işlemlerde hesaplanmış bir risk borç marjı olarak işlem yaparken genellikle bunu kullanır.

Altın

Bu boğa call spread örneğinde Aralık gümüş vadeli işlem sözleşmesini kullanıyoruz. 1 Aralık Gümüş 18,50 dolarlık call’ü 75 kuruştan long call olarak alıyoruz. Daha sonra aynı anda 1 Aralık gümüş 19,00 dolarlık call’ü 60 sentten short olarak satıyoruz. Bu işlem, 15 olan primimizi oluşturuyor. Daha sonra, gümüşün çarpanını hesaba katarız. Bunun için 750 doları veya ödenen toplam primimizi hesaplamak için bunu 50 dolar ile çarparız.

Ödenen primimizi bilerek, bu durumda 50 sent olan strike fiyatlarımızdaki (19,00 – 18,50 dolar) farkı alırız. Böylece, potansiyel maksimum kârımızı hesaplarız. Sonra bu bir vadeli işlem sözleşmesi olduğu için 50 ile 50 doları çarparız. Bu bize maksimum brüt karımız olarak toplam 2500 dolar, eksi 750 dolar primimizi verir. Bize maksimum net 1.750 dolar kâr bırakır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.