Haftaya Bunlara Hazır Olun! – Kriptokoin.com

Federal Reserve’in yavaşlayacağına dair beklentiler, kripto para piyasasına şimdilik bir bahar havası estirdi. Bu ortamda lider kripto Bitcoin (BTC), 17 bin dolar eşiğine geldi. Bununla birlikte, bu ivmesini sürdürüp sürdüremeyeceği belirsiz. Analistler, bu konudaki görüşlerini paylaşıyor ve tahminlerini açıklıyor.

Gelecek hafta Bitcoin için buna hazır olun!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin (BTC), 2023’e kısa vadeli kazançları sürdüren olumlu bir notla başladı. Ancak, lider kripto, önemli destek seviyelerinin altında işlem görmeye devam ediyor. Özellikle, 2023’ün ilk haftasındaki Bitcoin kazanımları, ABD istihdam haberleri etrafındaki olumlu makroekonomik verilere bağlanabilir. 2023’ün ikinci haftasına girerken, Bitcoin’in fiyat hareketinin muhtemelen daha fazla makroekonomik haber tarafından belirleneceğini ve Aralık ayı için Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve enflasyon verilerinin çıkacağını belirtmekte fayda var.

Bu satırda, kripto analisti Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta BTC’de trade etmeyi planlayan traderların nelere dikkat etmesi gerektiğini açıklarken, Bitcoin’in patlama ihtimalinin arttığını belirtiyor. Bununla birlikte, Poppe’ye göre, etkileyici kırılma oranlarına rağmen, Bitcoin muhtemelen bir süre yatay trade’i test edecek. Ayrıca, 17.000 dolar hedefinin hala mümkün olduğuna dikkat çekiyor. Genel olarak, Bitcoin’in toparlanmaya devam etmesinin beklendiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

16.950 dolarda net bir direnç gördük. Burada 16.760 dolar civarında bir destek alanımız var. Bu yüzden, kırılmaya başlamadan önce biraz yan tarafta kalacağımız açık görünüyor. Çünkü, direnci zaten birçok kez test ettiğimiz gerçeği göz önüne alındığında, kırılma olasılığı arttı.

Bununla birlikte, TÜFE verilerinin olumlu olması beklenirken analist, Bitcoin’in 17.800 doları hedeflemek için büyük olasılıkla devam edeceğini belirtirken, artan satın alma baskısının itişin artırılabileceğine dikkat çekiyor. Veriler, Federal Reserve’in bir sonraki para politikasını etkileyecek. Van de Poppe, zayıf bir ekonominin muhtemelen daha fazla faiz artışına yol açacağı uyarısını yapıyor.

Bitcoin fiyat analizi

Basın zamanında Bitcoin, günlük yaklaşık %0,1’lik kazançlar kaydederek 16.949 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte, BTC %2,5’in üzerinde yükseldi.

Bitcoin
Bitcoin yedi günlük fiyat grafiği

Kripto analisti Paul L. BTC’nin teknik resminde gördüklerini şu şekilde aktarıyor. Gerçekten de haftalık küçük kazançlar, Bitcoin’in 2022’nin sonlarına doğru varlığı karakterize eden yan ticaret modelinden uzaklaşmasına yardımcı oldu. Bu çizgide Bitcoin, 18.000 dolara ulaşmaya odaklanarak 17.000 dolar direncini kırmaya çalışıyor.

Devam eden ralli, ABD işsizlik oranının Kasım 2022’de görülen %3,7’den Aralık’ta %3,5’e ulaşmasının ardından ortaya çıktı. Ayrıca, ABD ekonomisi Aralık ayında 223,000 iş ekleyerek tahmini 200,000’i aştı. Başka yerlerde, TradingView’deki Bitcoin teknik analizi karışık. Bir günlük göstergelerin bir özeti, 7’de ‘nötr’ hissiyatı tavsiye ederken, hareketli ortalamalar 8’de ‘al’ı öneriyor. Osilatörler’de, 4’te ‘sat’ hissi hakim.

Bitcoin teknik analizi / Kaynak: TradingView

Bu arada, Bitcoin son ralliyi sürdürmeye çalışırken, PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmasının, BTC’nin 2023’ün ilk ayını düşüşle bitirebileceğini gösterdiğini belirtmekte fayda var. 30 günlük tahmine göre, Bitcoin 31 Ocak 2023’te 15.532 dolardan işlem görebilir. Genel olarak, yatırımcılar, Bitcoin’in 2022’nin en düşük seviyelerinden tekrar yükselmek için bir dip bulduğunu umuyor. İlginç bir şekilde, düşüş piyasasına rağmen, Bitcoin’in Blockchain’i 2022’de 8 trilyon doların üzerinde işlem kaydetmeyi başardı.

“Lider kripto hala dipte değil!”

Kripto analisti Pratik Bhuyan, Bitcoin’in teknik göstergelerini değerlendiriyor. Bitcoin gelecekte hala çok daha düşük fiyatlara ulaşabileceği için mücadele burada bitmiyor. CryptoQuant’tan gelen veriler, fiyatın henüz birçok kişinin beklediği gibi dibi görmediğini gösteriyor. Pozitif kripto piyasası döngüleri sırasında, fiyat genellikle gerçekleşen fiyattan daha yüksek kalır. Öte yandan, ayı piyasası son kapitülasyon aşamasına yaklaşırken, fiyatın gerçekleşen fiyatın altına düşmesi yaygın bir paniğe neden olur.

Gerçekleşen fiyat, tüm piyasa katılımcılarının kripto paraları için ödediği miktarın arzıyla ağırlıklandırılan ortalama fiyatın ölçüsüdür. On-chain bir destek veya direnç fiyatı olarak yorumlanabilir. Ek olarak, gerçekleşen üst sınırın toplam kripto para arzına bölünmesiyle hesaplanır.

Bitcoin

Ayrıca, bu dönemde piyasa oyuncuları büyük bir stres altındadır. Sonuç olarak daha fazla zararı önlemek için varlıklarını satarlar. Şimdi, önceki döngülere bakıldığında, BTC fiyatının gerçekleşen fiyatı geçmesiyle bir boğa piyasasının başlangıcı tahmin edilebilir. Ancak, fiyat belirli bir fiyat noktasının üzerine çıkamadığı ve son zamanlarda önemli bir düşüş ivmesi ile aşağı doğru reddedildiği için bu henüz gerçekleşmedi.

Sonuç olarak, Bitcoin’in düşmesi için hala yer var. Ayrıca, fiyat şu anda 19,7 bin dolarda olan gerçekleşen fiyatı geçene kadar mevcut ayı piyasasının sonu gelmeyecek. O zamana kadar negatif eğilimin devam etmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *