Boutiquefeel WW AliExpress WW

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: İşte Görülecek Seviyeler!

AliExpress WW

Kripto analisti Akash Girimath, Bitcoin fiyatının, düzeltme fikrini destekleyen daha düşük bir zaman diliminde bir dağılım gösterdiğini söylüyor. Analiste göre yatırımcılar, ayılar için kısa vadeli hedef olarak 21.155 dolar seviyesini aramalılar. Akash Girimath’ın BTC analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Bitcoin satış görürse, partiyi mahvedebilir”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, ikinci kez kritik bir engelde büyük bir ret görüyor. Bu da bir geri dönüş olasılığının işareti. Daha düşük bir zaman dilimine daha ayrıntılı bir bakış, bu ayı görünümünün belirli koşullar altında mümkün olabileceğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte, kripto piyasaları, Ethereum’un yaklaşan Merge yükseltmesi nedeniyle boyanmış yükseliş anlatısının tadını çıkarıyor gibi. Sonuç olarak, birçok altcoin geçen ay iki katından fazla arttı. Ayrıca, daha fazlasının yolda olduğuna dair işaretler gösteriyor. Öte yandan Bitcoin fiyatı bir satış görürse bunun, Ethereum dahil olmak üzere bu tür birçok altcoin için potansiyel olarak partiyi mahvetmesi mümkün.

Bitcoin fiyatı sabit kalıyor, ancak ne zamana kadar?

Bitcoin, hiçbir kopuş belirtisi olmadan yükselen paralel kanal fraktalının içinde konsolide olmaya sıkıştı. Son haftalık tahminden bu yana işler aşağı yukarı aynı kaldı. Ancak önemli bir ekleme ile BTC, %50 geri çekilme seviyesini 24.948 dolardan kırmaya çalıştı. Maalesef bunda başarısız oldu.

Lider kripto, 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 22.900 dolarlık 30 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) destek kümesi nedeniyle ezici bir satın alma baskısı alıyor gibi. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 47 ile 51 arasında büyük bir destek alanı gösteriyor. Bu da BTC fiyatının 4 Ağustos’ta satın alma baskısında neden ani bir artış yaşadığını açıklıyor.

Bitcoin

Bu, 25.000 dolarlık engeli bir destek katına çevirmek için ikinci başarısız girişim. Ayıların baskınlığındaki artışa bir başka güven de ekleyen, 12 Ağustos’taki günlük mum kapanışı, bu da alıcıların satıcılar tarafından boğulduğunu gösteriyor. İşleri daha da kötüleştirmek için, Bitcoin fiyatı 28 Temmuz ve 11 Ağustos’ta daha yüksek bir zirve üretirken, RSI daha düşük bir dip üreterek düşüş eğiliminin geliştiğini düşündürdü. Sonuç olarak, BTC için daha büyük resim bize gelişebilecek iki potansiyel senaryoyu gösteriyor.

  1. İlk senaryo 29.000 dolara doğru bir ralli. Bu anlatı, Ethereum’un Merge’ü nedeniyle son zamanlardaki boğa görünümü ile iyi bir şekilde gelişiyor. Bununla birlikte, verimli olması için Bitcoin fiyatının, boğaların tarafında büyük bir diken olan 25.000 dolar seviyesini bir destek tabanına dönüştürmesi gerekiyor.
  2. İkinci senaryo, 200 haftalık SMA ve 30 günlük EMA’dan oluşan destek kümesinin yaklaşık 22.900 dolardan oluşan bir dökümünü içeriyor. Böyle bir durumda, BTC’nin en yüksek işlem hacmi seviyesini 21.155 dolarda yeniden test etmesi muhtemel. Bu bariyere kontrol noktası adı verilir. Ayrıca, yükselen kanalın 10 Haziran’daki son kırılımından bugüne kadarki fiyat verilerinden elde edilir.
BTC
BTC 1 günlük grafik

Daha düşük bir zaman diliminden Bitcoin fiyatına daha yakından bakalım. Yukarıda bahsedilen anlatılardan biri için bir ipucu alıp alamayacağımızı tartışalım.

BTC dağıtımı gelecek şeyler hakkında ipuçları veriyor

Bitcoin, potansiyel bir dağıtım aşamasını gösteren bir saatlik grafikte ilginç bir gelişme gösteriyor. Wyckoff dağıtım aşaması, dayanak varlığın birikim veya dağıtım aşamasında olup olmadığını gösterecek belirli tanımlayıcılardan oluşur.

BTC
BTC 1 saatlik grafik

Büyük bir ralliden sonra, varlık, yani BTC, yukarıdaki grafikte 28 Temmuz’da meydana geldiği görülen bir birincil arz seviyesi (PSY) oluşturuyor. Ardından, satın alma baskısının (BC) zirvesini gösteren küçük bir yükseliş trendi takip ediyor. Yükseliş momentumu durdukça, Bitcoin fiyatı, yukarıdaki grafikte 2 Ağustos civarında sona eren otomatik reaksiyon (AR) olarak adlandırılan daha da düşer.

Bu düşüşü, ilk zayıflık işaretine (SOW) yol açan bir yükseliş (UT) ve AR taraması izler. Ancak, traderların long pozisyona girebilecekleri dağıtımın son ayağı, dağıtımdan sonra yükseliş (UTAD) üreten UT’nin bir taraması olacaktır. Bu hareketten sonra, varlık yavaş yavaş düşmeye başlar. Daha sonra AR’nin üzerinde tutunamadığı için satışlar artar.

Bitcoin

BTC, için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Bitcoin fiyatı şu anda satıcılar için uygun bir zamanda. UTAD’ı 24.722 dolardan ürettikten sonra düşüşe geçmesi muhtemel. İlginç bir şekilde, yukarıdaki bölümde bahsedilen 24.989 dolarlık %50 geri çekilme seviyesi büyük bir engel. Bu nedenle burada bir ret çok mantıklı ve dağıtım tezine güvenilirlik katar.

  • Bitcoin fiyatı 24.211 dolarlık bir yeniden test sağlıyorsa, piyasa katılımcılarının short pozisyona girmesi olası.
  • Kâr al seviyeleri, 22.947 dolardan 30 günlük EMA’yı içeriyor. Bu, 22.598 dolardan AR’nin kabaca 300 dolar üzerinde.
  • Dikkate alınması gereken diğer kâr alma seviyeleri arasında, 21.440 dolarda dört saatlik gerçeğe uygun değer farkı var. Diğer bir deyişle fiyat verimsizliği ve 20.750 doların altında kalan likidite havuzu yer alıyor.
  • Bitcoin, günlük bir zaman diliminde 24.989 dolarlık engeli bir destek tabanına çevirirse geçersiz kılma gerçekleşir.

Bitcoin fiyatının haftalık mum çubuğunu kontrol noktasının altında 21.155 dolarda kapatması durumunda daha fazla ayı görünümü gelişecek. Bu durumda, yükselen paralel kanalda bir arıza meydana gelecek. Bu da BTC için çok daha sert bir satışın işaretini verecek. Bununla birlikte, yatırımcıların kendilerinin önüne geçmemesi gerekiyor. Satışı dengelemek ve yeniden değerlendirmek için 17.585 dolardan düşük bir aralık aramaları mantıklı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.