Boutiquefeel WW AliExpress WW

Hafta İçinde Altın Fiyatında Bunlara Hazır Olun!

AliExpress WW

Altın fiyatları, Pazartesi günü hafif bir sıçrama yaptı. Bununla birlikte piyasa temkinli kalmaya devam ediyor. Yatırımcıların odak noktası ABD enflasyon verisi üzerinde yoğunlaşmış durumda. Veri, Fed’in bir sonraki faiz artırımının boyutunu etkileyebileceği için oldukça önemli. Analistler piyasayı yorumluyor ve teknik seviyeleri değerlendiriyor.

“Altın üzerinde aşağı yönlü baskıyı azaltan bazı kaldıraçlar var”

Spot altın, yazı itibarıyla %0,64 kazançla 1.726,8 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,59 artışa 1.738,8 dolara yükseldi. ACY Securities baş ekonomisti Clifford Bennett, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Altın üzerinde aşağı yönlü baskıyı azaltan bazı kalıcı genel kaldıraçlar var. Ancak bu haftaki enflasyon rakamının biraz rahatlama sağlaması mümkün. Enflasyonun zirve yapmış olabileceğine dair bir başka gösterge de altın piyasası için cesaret verici olabilir. Fed ne olursa olsun artırmaya devam edecek. Ancak yakın zamanda görülen keskin düşüşlerin ardından altını tekrar yukarı çekmek için görünürde bir son mümkün.

“Spot altın 1.729 dolara yükselmeye eğilimli”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Temmuz ayında %8,5 arttı. Salı günü açıklanacak olan Ağustos TÜFE’nin ise buna kıyasla, %8,1 oranında artış göstermesi bekleniyor.

Fed yetkilileri, Cuma günü, merkez bankasının 20-21 Eylül tarihli politika toplantısı öncesinde kamuoyuna açıklama dönemini sona erdirdi. Yetkililer, yüksek enflasyonla mücadele için başka bir aşırı oranlı faiz artırımına yönelik güçlü çağrılar yaptı.

Piyasalar büyük ölçüde Fed’in bu ay 75 baz puan faiz artırmasını bekliyor. Bu arada, Avrupa Merkez Bankası politika yapıcıları, kilit faiz oranlarını %2’ye yükseltti. Reuters teknik analisti Wang Tao’ya göre, spot altın 1.720 dolarda direnci kırmaya eğilimli. Bundan sonra 1.729 dolara yükselmeye çalışacak.

Altın

Teknik Analiz: Altın satıcıları, 1.690 doları hedefliyor

Piyasa analisti Anil Panchal, altının teknik görünümünü şu şekilde analiz ediyor. Geçen Çarşamba gününden itibaren yukarı doğru eğimli bir destek trend çizgisinin açık bir şekilde kırılması, şu anda 1.720 dolar civarındaki direnç, altın fiyatını 1.700 dolar eşiğine yönlendiriyor.

Bununla birlikte, 21 Temmuz’dan itibaren 1.690 dolara yakın yukarı doğru eğimli bir destek hattı, muhtemelen altın ayılarını yılın en düşük seviyesi olan 1.680 dolara yönlendirmeden önce meydan okuyacak.

Bu arada, altın alıcıları 1.720 dolarlık yakın engeli geçmeyi başardılar. Bununla birlikte geri dönmek için engebeli bir yola sahipler. Ayrıca, Ağustos ortasından itibaren azalan bir direnç çizgisi, metalin kısa vadeli yükselişini sınırlamak için sırasıyla 1.724 dolar ve 1.727 dolar civarında 100-SMA’dan önce geliyor. Bunu takiben, haftalık direnç çizgisi ve 1.731 dolar ve 1.751 dolara yakın 200-SMA piyasanın dikkatini çekecek.

“Konsolidasyon muhtemel görünüyor”

Altın vadeli işlem piyasalarına açık faiz, CME Group’un ön verilerine göre bu sefer sadece 270 sözleşme arttı. Böylece, Cuma günü üst üste ikinci seans için yükseldi. Bunun yerine hacim, devam eden dalgalanmayı genişletti. Bu doğrultuda yaklaşık 26,8 bin sözleşmeyle daraldı.

Altın fiyatları Cuma günü 1.730 dolar civarında aralığın üst sınırını yeniden test etti. Ancak, sonrasında bu kazançların bir kısmını dağıttı. Harekete, açık faizde küçük bir artış ve hacimde belirgin bir geri çekilme eşlik etti. Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre bunun, her zaman hakim menzile bağlı tema içinde olmasına rağmen, çok yakın vadede bazı ekstra kazançlara izin vermesi olası. Bu arada, 1.680 dolarlık bölge hala iyi bir çekişme olarak ortaya çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.