Boutiquefeel WW AliExpress WW

Global Social Chain Nedir? GSC Ne İşe Yarar? – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Global Social Chain nedir? Global Social Chain (GSC), milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı amaçlayan Blockchain tabanlı ilk sosyal ağdır. Kriptokoin.com olarak bu makalede Global Social Chain nedir, ne sunar, GSC nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin merkezi sosyal ağları yıkmayı amaçlayan bu projeyi birlikte inceleyelim.

Global Social Chain nedir?

Blockchain teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte, giderek daha fazla girişimci alana giriş yapmaktadır. Global Social Chain, bu girişimcilere hitap ettiğini iddia eden sosyal ağ odaklı bir Blockchain platformudur. Platform, Facebook ve Twitter gibi eski sosyal ağ platformlarını yıkmayı amaçlar. Facebook gibi merkezi sosyal ağlar aynı anda hem ‘yönetici’ hem de ‘hakem’ olarak çalışır. Bu da bahsi geçen ağların güvenilirliğini sekteye uğratmaktadır. GSC bu sorunu Blockchain üzerine kurulu, merkeziyetsiz ve şeffaf bir platformla çözmeyi hedefler.

GSC’nin vizyonu, yeni nesil sosyal ağ platformlarının değerlerini yeniden yapılandırmaktan geçer. Ağ, bunun için Blockchain teknolojisi ile özel verilerin güvenliğini bireye bırakmaktadır. Kullanıcılar hem özel verilerinin hem de dijital varlıklarının güvenliğini kendileri sağlamaktadır. Bununla birlikte platformun odaklandığı bir dizi başka sorun da mevcuttur. 2018’de yayınlanan Global Social Chain, kendi yerel kripto para birimini kullanarak bu sorunları çözmektedir.

Global Social Chain ne sunar?

Kullanıcılar, Global Social Chain platformu aracılığıyla sosyal medyada var olabilmekte, diğer kullanıcılarla etkileşim kurabilmekte ve paylaşım yapabilmektedir. Ayrıca bu kullanıcılar, merkeziyetsiz ve Blockchain tabanlı bir ağda güvenle dolaşmanın keyfini çıkarabilmektedir. GSC, mevcut sosyal ağlarda var olan bir dizi sorunu yukarıda bahsedilen özellikleri ile çözer. Bu problemler arasında şunlar yer alır;

  • Kullanıcıların kişisel bilgilerinin güvenliğini korumak ve bu bilgilerin kurcalanmasını önler,
  • Kullanıcının dijital varlık sahipliğini yeniden yapılandırır. Böylece, platformun kullanıcıların özel bilgilerini toplamasını ve kötüye kullanmasının önüne geçer,
  • Değer odaklı bir sosyal ağ oluşturmak için içeriğin nasıl üretildiği, genişletildiği ve dağıtıldığına göre teşviklere sahiptir. Sonuç olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içerik, bir gelir kapısı olabilmektedir,
  • Adil bir sosyal kullanıcı kredi değerlendirme sistemi kurar. Böylece, samimi ve sağlıklı bir sosyal ortam yaratır ve verimliliği artırır.

GSC nedir? Ne işe yarar?

GSC, Global Social Chain ağının yerel kripto para birimidir. Platform içerisinde çeşitli kullanım durumuna sahip olan bu kripto para, Ethereum Blockchain üzerine ERC-20 akıllı kontratıyla inşa edilmiştir. Kullanıcılar, GSC tokeni ile sosyal ağ içerisinde teşvikler elde etmekte ve ekosisteme katkı sağlamaktadır. Buna göre kripto para, merkeziyetsiz sosyal ağ için bir ödül tokeni görevi görür. Kullanıcılar, bu token ile diğer içerik üreticilerine bahşiş vermekte ve almaktadır. Böylece gelir elde etmektedirler.

Global Social Chain nedir? GSC nasıl alınır?

Global Social Chain platformunun web sitesi mevcut olarak erişim dışıdır. Bu nedenle platformun kapanmış olma ihtimali yüksektir. Ancak GSC’ye yine de yatırım yapmak isteyen kullanıcıların erişebileceği bir dizi kripto para borsası da mevcuttur. GSC şu anda Indodax ve Digital Exchange’de işlem görmektedir. İlgili yatırımcılar, bu borsalara erişebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.