FTX ve Alameda Yatırım Yapmıştı! – Kriptokoin.com

Kripto para piyasası, FTX krizi nedeniyle zor dönemlerden geçiyor. En büyük kripto para borsalarından olan FTX’in iflas ile karşı karşıya kalması, piyasayı endişeye sürüklüyor. Bu durum Bitcoin, Ethereum gibi büyük kripto para birimlerini düşük seviyelere iterken; borsa ve borsanın “kardeş şirketi” olan yatırım kolu Alameda Research ile alakalı coin’ler daha büyük bir darbe aldı. Bu yazımızda, FTX ve Alameda’nın yatırım yaptığı kripto para projelerini listeleyeceğiz. İşte detaylar…

FTX ve Alameda krizi, yatırım yaptıkları projeleri göz önüne getiriyor

FTX; Singapur’un devlete ait yatırım şirketi Temasek, Sequoia Capital, BlackRock, SoftBank, Ontario Teachers’ Pension Plan, Paradigm, Circle, Ribbit Capital, Alan Howard, Tiger Global ve Multicoin Capital dahil olmak üzere girişim sermayesi sahnesindeki büyük oyuncular tarafından desteklendi. Bu sırada borsa ve kardeş şirketi olan Alameda Research de birçok projeye yatırım yaptı.

Mevcut durumda yatırımcılar, bu iki şirketin yatırım yaptığı altcoin’leri merak ediyor. Çünkü kullanıcılar, söz konusu düşüş eğiliminden kaçınmak istiyor.  Ancak bu kripto para birimlerinin kesinlikle düşeceğini veya FTX, Alameda yüzünden olumsuz etkileneceğini söylemek yanlış olur. Yine de, bu altcoin’lerde belirsizliğin hakim olma olasılığına dikkat çekmekte fayda var.

İşte şirketlerin yatırım yaptığı coin’ler…

FTX’şn yatırım kolu olan FTC Ventures, Yuga Labs’e 450 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Yuga Labs, popüler bir NFT coin olan ApeCoin’in (APE) arkasındaki şirket. Diğer yandan, en büyük ikinci stablecoin olan USDC’nin ihraççısı Circle’a 440 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Ancak dün, Circle’ın CEO’su, FTX ile bağlarının oldukça zayıf olduğunu açıkladığı bir tweet yayınladı.

FTX'ten Sonra Bu Bitcoin Borsası Manşetlerde! İşte Olanlar

Diğer yandan FTX, Near Protocol’ün yatırım turuna katılım sağladı. Near Protocol, NEAR kripto para biriminin arkasındaki platformdur. Diğer yandan SUI tokenının arkasındaki Mysten Labs ve Aptos (APT) yatırımları, son aylarda dikkat çeken yatırımlardan oldu. Şirketler, Polygon’a da yatırım yapmıştı. Bilindiği gibi Polygon, MATIC coin’inin arkasındaki ölçeklenebilirlik çözümü sunan bir platformdur.

FTX’ten ve ilgili şirketlerden yatırım alan bir diğer coin, Solana. Solana zaten bu yatırımlar dolayısıyla ciddi bir düşüş yaşıyor. Bilindiği gibi, SOL’daki düşüş, volatilitenin artmasına neden oldu. Bu da bazı borsaların SOL’a yönelik bazı hizmetlerini kısıtlamasına neden oldu. FTX’in yatırım yaptığı diğer coin’ler ise aşağıdaki şekilde:

  • Voyager (VGX)
  • Immutable X (IMX)
  • 1inch (1INCH)
  • Sky Mavis (Axie Infinity’nin (AXS) arkasındaki şirket)
  • Mina Protocol (MINA)
  • Lido (LDO)
  • Mobile Coin (MOB)

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *