Boutiquefeel WW AliExpress WW

Ethereum Merge’e Günler Kaldı! ETH Yatırımcıları Neler Bekliyor?

AliExpress WW

Kripto topluluğu Ethereum Merge yükseltmesi için saatleri sayıyor. Yatırımcıların odak noktası, varlık ve genel dijital para birimi sektörünün, Hisse Kanıtı (PoS) protokolüne geçişe nasıl yanıt vereceğinde. Ayrıca, ETH’nin fiyatının nasıl tepki vereceği ve geçişin sorunsuz olup olmayacağı da merak konusu.

Ethereum Merge geliyor

ETH geliştiricileri, kontrol listelerini, sürümler ve yükseltmeler için başarıyla tamamlıyor. Şu ana kadar Ethereum Merge ilerlemesi %99,76 oranında tamamlandı. Ayrıca, Ether ağındaki düğümlerin neredeyse %85’i en son istemci sürümlerine uyumlu hale geldi. Ağın hash oranının 872 TH/s’nin altına düşmesiyle Merge 15 Eylül tarihinde hayata geçecek. Merge ile birlikte Mainnet (yürütme katmanı) ve Beacon Chain (konsensüs katmanı) birleşecek. Bu birleşmenin sonucunda Ether ağı PoW’dan PoS’a geçecek.

6 Eylül’de konsensüs katmanındaki Bellatrix yükseltmesi, Beacon Chain’i Merge için hazırladı. Ayrıca, yürütme katmanındaki Paris yükseltmesi, Mainnet’i Merge için hazırlayacak. Bu, 15 Eylül’de 587500000000000000000’ye ulaşacak olan terminal toplam zorluğu (TTD) tarafından tetiklenecek. Paris yükseltmesinden yaklaşık 13 dakika sonra, Ethereum PoS’a geçecek.

Merge Ether ağına neler getirecek?

Merge, PoW’un sonunu işaret ediyor ve Ethereum madencilerini işlevsiz hale getiriyor. Bununla birlikte, Ethereum’un enerji tüketimi %99,95 oranında azalacak. Çoğu Ethereum madencilik havuzu, Ethereum PoS’a geçerken ETC madenciliğine destek vermeye başladı bile. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bir Ether çatalı olan ETC, PoW mekanizmasını kullanmaya devam ediyor.

PoS’a geçiş, Ether ağını ölçeklenebilirlik, erişilebilirlik ve enerji kullanımı gibi alanlarda iyileştirecek. Madencilerin yerini doğrulayıcılar alırken, ETH arzı da azalacak. Buna göre stake edilen ETH miktarı arttıkça, dolaşımdaki Ether arzı da düşecek. Bu, Ether’in 2020’den beri devam eden yakım politikasıyla birlikte geliyor. Buna göre altcoin, arzını azaltarak fiyat ve verim konusunda kendini daha iyi bir konuma getirecek.

PoS’a geçiş gas ücretlerinin düşmesine yol açacak mı?

Ethereum’un PoS’a geçişi, ağın pahalı gas ücretlerini değiştirmeyecek. Ethereum’a göre, ağdaki işlemleri daha ucuz hale getirmek için L1 ve L2 ölçeklendirme çözümleri kullanılmaya devam edecek. Buna göre Merge, Polygon ve Optimism gibi layer-2 altcoin’leri desteklemeyi sürdürecek.

Ethereum Merge öncesi durum

BuyUcoin de Ethereum ile ilgili işlemlerde bir artış kaydetti. Merge nedeniyle yatırımcılar arasında büyük bir coşkunun başladığını söyledi. Platforma göre, ETH ticaretinde etkileyici bir artışın ortaya çıkması PoS’a geçiş için son derece olumlu. Birçok analist yükseltmeyi son yılların en önemli Blockchain olayı olarak değerlendiriyor. Görünüşe göre, küresel ölçekteki enflasyona rağmen Merge, kripto alanında bir umut olmaya şu an için devam ediyor.

2022’de kripto para piyasalarında büyük bir düşüş ortaya çıktı. Bu nedenle yıl Ether için oldukça zordu. ETH fiyatı, küresel olarak sıkılaşan parasal koşullar, Terra ekosisteminin çöküşü ve birkaç kripto-yerli firmanın iflası arasında Nisan’dan Haziran ortasına kadar art arda 11 hafta kayıp gördü. 18 Haziran 2022’de ETH, 18 ayın en düşük seviyesi olan 879 dolara ulaştı. Ancak, Eylül’de Merge ile ilgili haberlerin sayısı artmaya başladı. Bu hype fiyatı da etkiledi ve Ether 9 Eylül’de yaklaşık 1.725 dolara çıktı.

Merge’de neler ters gidebilir?

GlobalBlock’ta bir analist olan Marcus Sotiriou, Merge’nin ilk aşamalarında öne çıkabilecek çeşitli riskler olduğuna dikkat çekti. Buna göre, geçişten sonra ortaya çıkması muhtemel bazı önemli zorluklar var. Bunların başında, yazılım yeni olduğu için kullanıcıların yeni zinciri işleyememesi ihtimali başta geliyor. Bununla birlikte yükseltme başarısız da olabilir. Böyle bir durumda sistemin kendini durdurması mümkün ve bu büyük bir satış baskısını tetikleyecektir. Ancak şu an için her şeyin planlandığı gibi gittiğini de belirtelim.

Ethereum (ETH) fiyatı için beklentiler ne yönde?

Merge sırasında sorun çıkma ihtimali var. Ancak uzun vadeli getiriler, kısa vadedeki sorunların yanında çok büyük. Enerji kullanımındaki azalma, hız, staking ve deflasyonist para birimi gibi yenilikler var. Bununla birlikte, ETH staking’i destekleyeceğini duyuran bankalar mevcut. Bu nedenle, analist Merge ile Ether’in kurumsal girişte bir artış göreceğini öne sürüyor. Şimdi gelin analistlerin beklentilerine bir göz atalım.

Ethereum fiyatı

“Pump and dump görebiliriz”

Tradersweekly isimli kripto analisti, Merge ile ETH fiyatında bir yükseliş, ardından ise keskin bir düşüş görebileceğimiz konusunda uyarıyor. Bu arada kripto kredi platformu Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, Merge’nin ilk başarısı fiyat hareketini etkileyeceğinden, yatırımcıların Ethereum’da otomatik bir ralli beklememeleri gerektiğini belirtiyor. İlginç bir şekilde, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Merge’nin ilk aşamalarında oynaklık öngörüyor. Bankman-Fried’e göre:

“Bütün büyük geçişler gibi başlangıçta biraz kayalık olacağını düşünüyorum. Bence bu gerçekleştiğinde etrafta dağınık bir aktivite olacak. Bence bu hem uzun vadede hem de orta vadede kaçınılmaz bir şey.”

“Aşağı yönlü bir fiyat hareketi yakın”

Kripto analisti Big Cheds, Ethereum Merge’in bir “söylentiyi al, haberi sat” olayı olduğuna inanıyor. ETH fiyatı 1750 doların üzerine çıktığından, bir miktar kâr rezervasyonu görüldü. Ona göre, fiyat 1700 doların altına düşerse, şortları tetikleyecek. Diğer analistler de ETH ivme kaybettiği için aşağı yönlü bir hareket bekliyor.

ETH fiyatı

“Yılı bu seviyede kapatacak”

13 Eylül 2022 itibariyle, CoinCodex kısa vadeli Merge bazlı ETH fiyat tahmininde karamsardı. Analist, ETH’nin 18 Eylül 2022’ye kadar 1.572,61 dolara düşmesini beklediğini söyledi. Ardından, potansiyel olarak 14 Ekim’e kadar 1.528,47 dolara ulaşacağını öngördü. Ancak LongForecast, tahmininde daha iyimserdi. ETH’nin yılı 2.339 dolardan kapattığını gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.