Bu Kripto Para Menkul Kıymet! – Kriptokoin.com

Yakın tarihli bir tweet’te, eski bir SEC yetkilisinden şaşırtan bir açıklama geldi. Açıklama, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) İnternet Uygulama Dairesi eski başkanı John Reed Stark’tan geldi. Stark, kripto para piyasasını şaşırttı ve Bitcoin’in kayıtsız bir menkul kıymet olabileceğini öne sürdü. İşte detaylar…

Stark, en büyük kripto para için “menkul kıymet” çağrısı yaptı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu İnternet Uygulama Ofisi eski müdürü John Reed Stark’ın yakın tarihli bir tweet’ine göre, Bitcoin kayıtsız bir menkul kıymet olarak işlem görüyor olabilir. Stark, Twitter’da Ethereum destekçisi Evan Van Ness’in bir tweet’ine cevap verdi. Ness’in Bitcoin madenciliği endüstrisinin yoğunlaşmasıyla ilgili mesajını gördükten sonra tepki gösterdi. Stark, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ve bir kez daha soruyorum, Bitcoin neden SEC’e kaydedilmesi gereken bir menkul kıymet olarak nitelendirilmiyor?

Van Ness, yalnızca beş şirketin, Antpool, FoundryUSA, f2pool, ViaBTC ve Binance’in Bitcoin ağındaki önceki 1.000 bloğun 850’sini çıkardığını söyledi. Verilere göre, bu şirketler tüm blokların yüzde 80’inden fazlasını üretiyor. Üstelik bu çıktının yüzde 50’den fazlası Antpool ve FoundryUSA arasında paylaştırılıyor.

Gensler, Bitcoin’in emtia olduğunu düşünmekte

Diğer yandan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, bu yılın başlarında Bitcoin’in (BTC) bir emtia olduğuna dair inancını yeniden ifade etmişti. Bu duruma Bitcoin destekçileri çok sevinmişti. Gensler’in yorumları, Bitcoin’in daha önceki gibi “kripto” olarak sınıflandırılan diğer tokenlerden ayrı olarak görülmesi gerektiği fikrini destekledi.

SEC, Ripple ile yasal mücadelede

Şu anda Ripple ile bir dava yürüten SEC, farklı kripto varlıklarını araştırma sürecinde. Ancak en önemlisi  hala Ripple ile devam eden davası. Ayrıca HEX’e yaptığı son saldırıyla da birçok manşette yer aldı. Eski SEC yetkilisinin son açıklaması, SEC tarafından Bitcoin’e yönelik başka bir saldırıyı ateşleme riski taşıyor. Kararın ne olacağı beklentisiyle, XRP yanlısı bir aktivist ve kripto para birimi avukatı olan John Deaton, takipçilerine SEC – Ripple davasının nasıl sonuçlanacağını sordu. Çoğu kişi artık davanın hükümle değil uzlaşmayla sonuçlanacağını düşünmekte.

Bu 17 Kripto Para Sitesine Dikkat: Düzenleyiciler Uyardı!

Tüm dramanın ortasında, SEC’in bir sonraki hamlesini tahmin etmek zor. Birçoğuna göre 2023, kripto düzenlemesi için ilginç bir yıl olacak. Çünkü, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi geride bıraktığımız 2022’de FTX, Terra çöküşü gibi gelişmeler oldu. Bunların, kriptolara yönelik güveni azalttığını belirtmekte fayda var. Ancak SEC yeni düzenlemeler yaptıkça ABD merkezli kripto yatırımcıları için bir dönüm noktası olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *