Boutiquefeel WW AliExpress WW

Bu Altcoin’ler Emtia Olarak Düzenlenmeli! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Ripple topluluğunun tepkisinin ardından XRP’ye dair duruşunu netleştirmeye karar verdi. İşte detaylar…

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Ripple açıklamalarına açıklık getirdi

Ripple ve XRP’ye olumsuz yorumlar yaptıktan sonra, Hoskinson SEC-Ripple anlaşmazlığındaki pozisyonunu netleştirdi. Layer-1 protokollerinin çoğunun menkul kıymetler olmadığına inanmakta. Bunun arkasındaki faktörler olarak faydalarına, merkeziyetsizliğe ve Howey Testini geçmelerine işaret ediyor. Ancak asıl sorunun, SEC veya CFTC’nin kripto pazarını etkin bir şekilde düzenlemesi için düzenleme oluşturmaması olduğunu belirtiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi SEC, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’dur. CFTC ise ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’dur.

Hoskinson, XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna inanmıyor. Ripple’a karşı açılan davanın saçma olduğunu ve XRP’nin emtia olarak düzenlenmesi gerektiğini düşünmekte. Cardano’nun kurucusu, “Layer-1 protokollerinin çoğu menkul kıymet değildir, emtiadır” diye yazdı. Temel olarak Hoskinson, XRP’nin bir emtia olduğuna inanıyor. Hatta coin’i petrole ve hatta beyzbol oyuncu kartlarına benzetiyor. Ancak, petrol veya kartlar “menkul kıymetleştirilmeye” çalışıldığında, “bariz sorunlar ve bilgi asimetri” oluyor. Hoskinson’ın bahsettiği layer-1 coin’lerine aşağıdaki örnekler verilebilir:

  • Bitcoin (BTC)
  • Solana (SOL)
  • Polkadot (DOT)
  • Avalanche (AVAX)
  • Cosmos (ATOM)

Hoskinson, kripto piyasasının kurallara ve düzenlemelere dirençli olmadığını iddia ediyor. Emtia düzenlemesi ilkelere, pazarlara ve küresel kabule dayanmaktadır. Dahası, “emtialar, onları bir araya getirenlerle hayatta kalır” diyor. Birçok XRP yatırımcısının projeyi benimsediği bilinmekte. Ayrıca, XRP Ledger merkezi değildir ve onlarca yıl boyunca çalışması beklenmekte. Bu nedenle, Hoskinson ve diğer uzmanlara göre hükümetlerin enerji kullanımı veya Çin etkisi için Bitcoin’e ve Howey Testi ile ilgisi olmayan projelere saldırması saçma. Ayrıca, Ethereum’un SEC tarafından dava edilmesi gerektiğini ima etmek, daha büyük kripto para birimleri sorunlarını çözmez.

XRP fiyatı sıçrama yaşadı

Charles Hoskinson, yasama organlarını kripto yasalarını geçirme ve sorunları çözme konusunda ihmalkar olmakla suçluyor. Düzenleyiciler SEC ve CFTC, kripto yasalarının olmaması nedeniyle mevcut yasaları takip ediyor. Yeni yasalar büyük olasılıkla 2023’te gelecek. Bu sırada, Hinman belgeleri özet karar için kritik hale geldiğinden, SEC’nin Ripple aleyhindeki davanın olumlu sonuçlanmasına dair umutlar yüksek. Bu nedenle, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, XRP fiyatı arttı. XRP, son 24 saatte yüzde 8’in üzerine çıkarak 0,52 doların en yüksek seviyesine ulaştı.

Charles Hoskinson daha önce XRP ve ADA projelerinin bu yıl yeni kilometre taşlarına ulaştığından bahsetmişti. Ripple, ODL yeteneklerinde 9 kat büyüme bildirdi. Bu arada Cardano, Vasil hard fork’unun da lansmanını yaptı. ADA fiyatı şu anda 0,42 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.