Boutiquefeel WW AliExpress WW

Bu Altcoin, Büyük İsimlerden Devasa Yatırım Aldı! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Altcoin ve Bitcoin projeleri, büyümelerini çoğunlukla aldığı fonlardan sağlıyor. Özellikle kripto endüstrisinde öne çıkan a16z, Fenbushu gibi yatırım devleri, söz konusu projelere yatırım yapıyor. Bu yazımızda, büyük isimlerden 100 milyon dolarlık bir yatırım alan Aztec Network’ten bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Altcoin projesi 100 milyon dolar topladı

Özel layer-2 zinciri Aztec Network, 15 Aralık’ta risk sermayesi şirketi a16z kripto liderliğindeki 100 milyon dolarlık bir B Serisi finansman turunu duyurdu. Diğer yatırımcılar arasında A Capital, King River, Variant, SV Angel, Hash Key, Fenbushu, AVG bulunmakta. Şirket, a16z ile ortaklık kurdu. Böylece yeni mühendisler işe almayı hedefliyor. Ayrıca kullanıcıların herhangi bir temel bilgi ifşa etmeden Blockchain kurallarına uyulduğunu doğrulamalarına olanak tanıyan bir “yeni nesil şifreli (encrypted) mimari” oluşturmayı planlıyor. Şifreli Blockchain’ler, kullanıcıların gizlilik ve anonimlik ile işlem yapmasına olanak tanır. Aztec CEO’su Zac Williamson, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

İnşa ettiğimiz şey, son kullanıcının ürün değil müşteri olduğu, birbirimizle çevrimiçi etkileşim kurma biçimimizi dönüştüren devrim niteliğinde bir teknoloji. Uçtan uca şifrelenmiş Blockchain’ler bireyleri koruyarak merkezi finansal sistemlere olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Aztec’in 12 ay içinde bir test ağı lansmanı üzerinde çalıştığı ve 24 ay içinde tam bir ana ağ konuşlandırması üzerinde çalıştığı bildirilmekte. Şirkete göre kriptografisi, Aztec Connect ile üretimde test aşamasından geçti. Ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin gizliliği yüzlerce işleme entegre etmesine izin verdi. Aztec Connect’in ekosistemi, Aave, Curve, Lido, Element, Set Protocol, Compound ve Liquity gibi Ethereum DeFi protokollerini içerir.

Ağ, özel bir yürütme katmanı geliştiriyor

Şirket ayrıca, şifreli ve şifresiz uygulamaları sorunsuz bir şekilde entegre etmek için Blockchain için bir kamu-özel yürütme katmanı geliştiriyor. Aztec kurucu ortağı Joe Andrews şunları kaydetti:

PGP ve SSL’den uçtan uca şifreli mesajlaşmaya kadar, işletmelerin ve ticaretin gelişmesi için günlük hayatımızda şifrelemeye güveniyoruz. a16z ile, Netscape’ten bu yana keyif aldığımız şifrelemeyi dijital Web3.0 hayatımıza getirmek için devlerin omuzlarında duruyoruz. Aztec’i ana akıma ölçeklendirmemize yardımcı olacak daha iyi bir ortak düşünemezdik.

Bitcoin ve altcoin fiyatları hafif bir düşüş ile göreceli olarak yatay hareket etmeye devam ediyor. Bu sırada bugün, birçok kripto para projesi için önemli gelişmeler yaşanacak. İşte gün boyu yaşanacak 28 olay…

Aztec’in Zcash’ten farkı ne?

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere  Aztec’in gizlilik ağı, Ethereum Blockchain’inde resmi olarak Şubat 2020’de başladı. Zcash tabanlı teknolojiyle, işlem miktarlarının kriptografik olarak gizlendiği gizli tokenlar sağladı. Zcash ve Iron Fish ağı gibi birkaç şifreli Blockchain zaten var. Ancak Williamson Aztec’in programlanabilir olması nedeniyle kendisini onlardan ayırdığını söyledi.  Williamson, yakın zamana kadar programlanabilir şifreli Blockchain teknolojisinin mevcut olmadığını söyledi. Ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullandı:

100 milyon dolar toplayabilmemizin nedenlerinden biri, şirket içi araştırma ve geliştirme çalışmalarımızın bunu gerçeğe dönüştürmesidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.