Boutiquefeel WW AliExpress WW

BitcoinZ Nedir? BTCZ Ne İşe Yarar? – Kriptokoin.com

AliExpress WW

BitcoinZ nedir? BitcoinZ, anonim olarak 2017 yılında piyasaya sürülen, gizlilik ve merkeziyetsizlik odaklı bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede BitcoinZ nedir, ne sunar, BTCZ nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtlamaya çalıştık. Gelin Bitcoin ve ZCash’in iyi yanlarını barındıran bu projeyi birlikte inceleyelim.

BitcoinZ nedir?

Anonim bir geliştirici, BitcoinZ (BTCZ) ağının oluşum bloğunu Eylül 2017’de başlattı. Bu sırada, topluluk odaklı bir manifesto yayınladı ve “merikeziyetsizliğe güveniyoruz” mottosunu benimsedi. Şu anda BitcoinZ, hiçbir şirket yapısı, CEO ve sahipliğe sahip olmadan, kendi kendine çalışıyor. Ağ, gönüllü geliştirme ekipleri ve özel “ArmyZ” isimli kullanıcı topluluğu tarafından yönetiliyor. ZCash ve Bitcoin’in bazı ortak özelliklerini barındıran bu proje, gizlilik ve ödeme alanında hizmetler sunuyor.

BitcoinZ ne sunar?

BitcoinZ, Bitcoin’e benzer şekilde Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasıyla çalışıyor. Bununla birlikte BTCZ madenciliği ZHash algoritmasını kullanarak BTC’den ayrılıyor. ZHash, “ASIC direnci” adı verilen bir mekanizmayla GPU işlem gücüne sahip olan herkesin madencilik yapmasını mümkün kılıyor. Bu sayede ağ, madenciliğin merkezi şirketlerin yönetimine girmesini engelliyor. Madencilik farkına ek olarak BitcoinZ’nin bir merkeziyetsiz borsası (DEX) bulunuyor.

BitcoinZ-DEX kullanıcıları, yerel cüzdanları aracılığıyla eşler arası (P2P) ticaret yapmasına olanak tanıyor. Bu DEX tokenizasyon gerektirmiyor. Yani tokenler doğrudan değiştirilebiliyor. Ayrıca hızlı swap işlemleri ve merkezi borsalarla ilişkili hiçbir ücreti barındırmıyor. Ancak kullanıcılar işlem yaptığında %0,15’lik bir alıcı ücreti ödüyor. Son olarak BitcoinZ, ZCash çekirdek kodu ile oluşturulduğu için gizli ve anonim kripto para işlemlerine de izin veriyor.

BTCZ nedir? Ne işe yarar?

BTCZ coin, BitcoinZ ağının yerel kripto para birimi. Bu kripto para, gizli ve anonim işlemlere izin veriyor. Altcoin’i elinde bulunduran kullanıcılar, ZCash’in zkSnarks’ları sayesinde kimliklerini gizleyerek kripto para ticareti yapabiliyor. Ayrıca, BTCZ’yi tıpkı Bitcoin gibi dijital ödemeler için de kullanabiliyorlar. Kripto para, son derece düşük işlem ücretleri sunarken, E-ticaret işlevselliğini de destekliyor. Ayrıca, DEX platformu için temel para birimi görevi görüyor. 21 milyar arza sahip olan altcoin, PoW madenciliği ile elde edilebiliyor.

BitcoinZ nedir? BTCZ nasıl alınır?

BitcoinZ, mevcut olarak Binance gibi işlem hacmi geniş kripto para borsalarında işlem görmüyor. BTCZ satın almak isteyen yatırımcıların WhiteBIT, STEX, TradeOgre, Crex24 ve Graviex gibi borsalara erişmesi gerekiyor. Bunu yapmalarının ardından kullanıcılar, bir hesap açıp bu hesaba BTCZ coin paritelerine göre bir varlık yükleyerek altcoin’i satın alabiliyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.