Bitcoin Fiyatının Dip ve Zirveyi Göreceği Tarihler! – Kriptokoin.com

Lider kripto para Bitcoin (BTC), ayıların hakim olduğu bir yıllı geride bıraktı. Ancak, yeni yılda boğalar henüz ortalarda görünmüyor. Umutlar büyük ölçüde, Bitcoin halving etkinliğinin gerçekleşeceği 2024 yılına kayıyor. Bununla birlikte, bu etkinliğin bu yıla yansımaları olamaz mı? Bir kripto analisti, BTC’nin dört yıllık döngü teorisine dayanarak bu yıl Bitcoin’in potansiyel kazanımlarını tartıyor.

“Bitcoin, bu yıl dibi görecek!”

Rekt Capital takma adlı kripto analisti, dört yıllık döngünün ilkelerine göre Bitcoin’in bu yıl muhtemelen dibe vuracağını söylüyor. Kriptokoin.com okuyucularının bileceği üzere döngü, BTC madencilerine verilen ödüllerin her dört yılda bir yarıya indirildiği Bitcoin halving etkinliğine dayanıyor. Genel olarak Bitcoin, tarihsel perspektifte halving etrafında boğa piyasalarını ateşledi. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Dört yıllık döngü ilkelerine göre BTC ayı piyasası sona eriyor. Ancak bundan sonra yeni bir dibe vuran üçüncü mum şekillenecek.

Kaynak: Rekt / Twitter

Analist, döngünün üçüncü yılının (üçüncü mum), Bitcoin’in geleneksel olarak makul kazançlar elde ederken, bir ayı piyasası dibi oluşturduğu zaman olduğunu söylüyor. Buraadan hareketle analist, şu açıklamayı yapıyor:

2015’te üçüncü mum, +%234’lük bir hareket gördü. 2019’da üçüncü mum, +%316’lık bir ralli gördü. 2023’teki üçüncü mumun, çoğu kişinin düşündüğünden daha güçlü bir yükseliş görmesi mümkün.

BTC için 2023 fiyat tahminleri: 22 bin dolar veya 32 bin dolar!

Rekt, daha sonra, önceki döngülerin mum üçlülerine daha yakından bakıyor. Sonuç olarak, Bitcoin’in bu yıl değerini neredeyse ikiye katlamasının ihtimal dahilinde olduğunu kaydediyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

Geçmişteki BTC mum üçlüleri +%234 ve +%316 ralli yaşadı. Peki ya mumun üç fitilini görmezden gelirsek? Daha sonra 2015’te Bitcoin, +%36 mum gövde oluşturdu. Ayrıca, 2019’da +%97 mum gövde oluşturdu. BTC 2023’te +%36 yükselirse, bu yaklaşık 22.300 dolara tekabül eder. BTC 2023’te +%97 yükselirse, bu da yaklaşık 32.400 dolara ulaşacağı anlamına gelir. Bunlar, hiç de abartılı değil.

Bitcoin
Kaynak: Rekt / Twitter

Analist, dört yıllık döngünün, Bitcoin’in ne zaman tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseleceğini de tahmin etmeye yardımcı olduğunu ekliyor. Bu bağlamda, şu yorumu yapıyor:

Dört yıllık döngü teorisine göre, en erken dördüncü mumda (2024) ve en geç yeni bir mumda (2025) yeni bir BTC tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) oluşacak. 2024 dördüncü mumunda yeni bir ATH meydana gelecek olsaydı, bu Nisan 2024 BTC yarılanmasından aylar sonra gerçekleşirdi.

Bu arada, basın zamanında Bitcoin, günlük bazda %0,23’lük 16.608 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *