Boutiquefeel WW AliExpress WW

Bitcoin Dip Fiyatı Hangisi? Ona Ne Zaman Ulaşacağız? – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi korkunç bir yıl geçirdi. Şu anda Kasım 2021’deki 69.000 dolarlık değerinin dörtte birinden daha az. Ayrıca, 2022’nin başından bu yana %64 düşüşle 17.000 dolar aralığında işlem görüyor. Peki Bitcoin (BTC) için dip neresi ve oraya ne zaman ulaşacak?

Piyasada dip neden önemli?

Bilmeyenler için, piyasanın dibi, bir varlığın belirli bir dönemdeki en düşük fiyat noktasıdır. Bu süre bir gün, bir ay hatta bir yıl olabilir. Bununla birlikte, genellikle bir piyasa düzeltmesi veya ayı koşusu sırasında bir varlığın en düşük fiyatına bir referanstır. Bir yükseliş veya boğa piyasası sırasında bir varlığın en yüksek fiyatı olan zirvenin tam tersidir.

Piyasanın dibi, bir varlığı satın almak için en iyi zaman ve satmak için en kötü zamandır. Bu nedenle, piyasanın ne zaman dibe vuracağını veya zirve yapacağını bilmek, yatırımcıların güzel getiriler elde etmesine yardımcı olabilir. Düşük alım yapmalarına ve yüksek satış yapmalarına izin vererek pazarlıkta büyük kazançlar elde etmelerini sağlayacaktır. Bunu akılda tutarak, birkaç piyasa uzmanı ve analist, Bitcoin’in dibini tahmin etmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor.

“BTC dibe vurma sürecinin son aşamalarında”

Birkaç uzman, Bitcoin’in bir dibe vurma sürecinin son aşamalarında olduğunu söylüyor. Tecrübeli analist ve Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, yakın zamanda bu görüşü destekleyen birkaç işaretin altını çiziyor. Edwards’a göre, BTC benimsenmesi tüm zamanların en yüksek seviyesinde. 0,1 ile 10 BTC içeren cüzdan sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4,07 milyona yükseldi.

Ayrıca Edwards, BTC’nin Bitcoin Elektrik Maliyetinin (BEC) altında işlem gördüğünü de ima etti. BEC, BTC madenciliği için kullanılan elektriğin ham maliyetini ifade ediyor. Ayrıca, Bitcoin nadiren bu noktanın altına düştüğü için güçlü bir destek seviyesi olarak kabul görür. Bu, geçmişte sadece dört kez oldu. Bitcoin her seferinde fırladı. Edwards ayrıca, Bitcoin madencilerinin tüm zamanların en yüksek üçüncü satış baskısına da işaret ediyor. Diğer durumlarda bu metrik yükseldi, BTC yükseliş trendine girdi. Ayrıca, BTC’yi bir yıldan fazla tutan cüzdanların (hodlers) tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığının altını çiziyor. Bu bağlamda şunları söylüyor:

Uzun vadeli hodling’de tüm zamanların en yüksek seviyesine sahibiz. Bitcoin’i en az bir yıl tutanlar, artık ağın her zamankinden daha fazla %66’sını temsil ediyor. Uzun vadeli elde tutmanın önceki zirvelerinin tümü, ayı piyasası zorluklarıyla uyumlu.

Bitcoin

“Bulgular, Bitcoin (BTC)’nin değerinin altında olduğunu gösteriyor”

Edwards’ın vurguladığı bir diğer önemli gösterge, Dynamic Range NVT. Gösterge, on-chain işlem akışını göz önünde bulundurarak bize bir ağın değeri hakkında bir fikir veriyor. Temel olarak, Bitcoin’in piyasa değerinin günlük on-chain işlem değerine oranını ifade ediyor. Şu anda, Bitcoin’in Dinamik Aralık NVT’si yeşil ve bu da fiyat dibini gösteriyor olabilir.

Edward, diğer bazı işaretleri ve teknik göstergeleri vurguluyor. Tüm bulguları, BTC’nin şu anda değerinin altında olduğu gerçeğine işaret ediyor. Bu da fiyatın dibe vurduğunu gösteren bir işaret. Bulgularını, BTC fiyatlarının genellikle halving olayları arasında belirli bir model izlediği ve mevcut eğilimin önceki yıllardakilerle uyumlu olduğu gerçeğiyle tamamlıyor. Ayrıca, şu açıklamayı yapıyor:

Son olarak, ‘Bitcoin ucuz‘ diye bağıran sadece veriler değil, aynı zamanda önceki her Bitcoin halving döngüsü için dip’te yer alıyoruz. Duyguların her zaman dibe vurduğu ve en iyi uzun vadeli yatırımların yapıldığı yer burasıdır.

Bitcoin

Bitcoin için dip tahminleri

Edwards, Bitcoin dibinin yakın olduğuna inanırken, başka bir önde gelen analist olan Willy Woo, BTC’nin dipten önce daha da düşebileceğini söylüyor. Bu doğrultuda, “12.000 dolar beni şaşırtmaz” diyen Woo, şu tahminlerini paylaşıyor:

10.000 dolar, bence herkes istiyor. Bu yüzden genellikle herkesin istediği olmuyor. Yani 12.000 dolar beni şaşırtmaz, 12.000 dolar, 13.000 dolar. Buradan kaçabilir veya daha da düşebilir. Bunlar çok geniş açılı göstergeler. Ancak, muhtemelen dolar maliyeti için kötü bir zaman değil.

Tanınmış fon yöneticisi ve Mobius Capital Partners LLP’nin kurucusu Mark Mobius da bu öngörüyü destekliyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 28 Kasım’da Singapur’da yapılan bir röportajda Mobius, Bitcoin için bir sonraki hedefinin 10.000 dolar olduğunu söyledi. Ayın başlarında, Amerikalı girişimci, iş adamı ve yazar Robert Kiyosaki de benzer bir dip öngördü. Ayrıca Kiyosaki, dipten satın almak için bir fırsat olacağını kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.