Boutiquefeel WW AliExpress WW

8 Analistten Bitcoin, ETH, SOL ve LUNA İçin Şoke Eden Tahminler!

AliExpress WW

FOMC sonrası Bitcoin fiyatı çöküşü Eylül ayının en düşük seviyesini işaretledi. Peki, şimdi BTC satın almanın zamanı geldi mi? Sekiz analistin Bitcoin, ETH, SOL ve LUNA için tahminlerini inceliyoruz…

Bitcoin, SOL, LUNA çöküşü: Neler oldu?

Çarşamba günü FOMC gününü kapatmak üzereyken, Bitcoin fiyatı Binance’de 18.125 dolara kadar düştü. Önceki Eylül ayının en düşük seviyesi, bu Pazartesi gününün en düşük seviyesi olan 18.232 dolardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FED, bugün erken saatlerde FOMC toplantısında 75 baz puanlık bir faiz artırımı duyurdu. Başlangıçta, borsa ve Bitcoin ralli yaptı. Hatta BTC, 20.000 doların hemen altında gün içi en yüksek seviyesine ulaştı.

Ancak hem SPX hem de Bitcoin daha sonra çöktü. Short pozisyonları tasfiye etmek için güçlü bir sıçrama ile toparlandı ve sonunda tekrar yeni günlük düşük seviyelere düştü. S&P 500 3.789’a kadar düştü. Birçok piyasa katılımcısı, 100 baz puanlık bir oran açıklanacak olsaydı, Bitcoin’in kötü haberler üzerine çökeceğini tahmin etmişti. Yaygın bir tahmin, 75 baz puanın fiyatlandırıldığı yönündeydi. Bu nedenle beklenen kötü haber gelmediği için analistler, BTC’nin küçük bir ralli gerçekleştirebileceğini düşünüyordu.

Analistlerin beklentileri ne yöndeydi?

Kripto analisti Ted Talks Macro, sonucun 75 baz puanlık artış olacağını, Bitcoin fiyatının FOMC gününde kısa vadede yükseleceğini, ancak daha sonra şahin bir fiyat konferansıyla sınırlandırılacağını söylemişti. Bitcoin için olan buydu – Fed başkanı Jerome Powell, ABD ekonomisi için şahin ve “kısıtlayıcı” bir duruş sürdürürken ve Bitcoin fiyatı 20 bin doların üzerine çıkamadı.

"Kış Berbat Geçecek" Analistler: Binance'deki Bu 3 Altcoin Çökebilir!

Ayrıca, trader Crypto Chase, Powell’ın konuşmasıyla belirlenen “gerçek yönüne” geçmeden önce Bitcoin fiyatının “her iki yönde de likidite çalıştıracağını” tahmin etmişti. Diğer kripto Twitter analistleri, FOMC toplantısını takip eden günlerde, piyasaların doğru tepki vermesi ve bir yön seçmesi için zaman bulduktan sonra, gerçek Bitcoin fiyat hareketinin gerçekleştiğine dikkat çekti.

Mevcut fiyat tahminleri

Michaël van de Poppe, kripto piyasaları olası en kötü sonucu fiyatlıyor gibi görünürken dikkatli davranıyor, ancak iyimser. 2023’ten önce Bitcoin satın almak için iyi bir zamanda olduğumuzu düşünüyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Şimdi Bitcoin aya mı gidecek? Kıyameti mi görecek? Böyle bir olaydan sonra hemen söyleyemeyiz, biraz zaman gerekiyor. Piyasalar en kötü  şekilde fiyatlanıyor. Ancak benim söylediğim tek şey – 2023’e kadar biriktirme dönemi.

326 bin takipçisi olan Trader Mayne, FOMC toplantısından önce 75 baz puan açıklanacağı, BTC fiyatının yükseleceği ve pump’ın sönmesi gerektiği konusunda doğru bir Bitcoin fiyat tahmini yaptı. Şimdiye kadar haklıydı. Analiste göre bu durum devam ederse önümüzdeki günlerde 17.600 doları kırabilir. Mayne, daha sonraki tweet’inde aşağıdaki ifadeleri kullandı:

10-20 bin dolar arasında BTC ve 500-1000 dolar arasında ETH biriktiren kişilerin bir sonraki döngüde oldukça akıllı görüneceğini düşünüyorum.

Düşüşe yönelik Bitcoin tahminleri popülerlik kazanıyor: LUNA, SOL için de ivme kaybı var

285 bin takipçisi olan BigCheds, Mart ayında 2022 için 12.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat tahmini yayınladı. FOMC öncesi ve FOMC sonrası bunu tekrarlamaya devam etti. Bitcoin dip yaşadıktan sonra 100.000 dolarlık uzun vadeli bir Bitcoin fiyat tahmini yaptı.  Analist, 12.000 dolarlık argümanını paylaştığı 6 Mart 2022 tarihli tweet’ini geçtiğimiz aylarda paylaşmıştı:

236 bin takipçisi olan MacnBTC ayrıca, ayı piyasasının dibi için 12.000 dolarlık bir Bitcoin fiyat hedefini paylaştı.  Terra LUNA’nın sıfıra  gideceğini öne sürdü. Ayrıca Solana’nın 17 dolara gitmesiyle birlikte 700 dolarlık bir Ethereum fiyat tahminini tweetledi. FOMC toplantısından önce bu hafta başlarında yükselen Terra Classic (LUNC) hakkında yorum yapmadı. Analist, dip seviye tahminlerini aşağıdaki gibi paylaştı:

99 bin takipçisi olan Crypto Chase, FOMC öncesi  12.000 dolarlık Bitcoin fiyat tahminini bir meme ile aşağıdaki şekilde paylaştı:

183 bin takipçisi olan Altcoin Sherpa, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde düşüş eğilimi göreceğini, kaçınılmaz olarak desteği kıracağını söylüyor. Likiditeyi 17.5 bin dolar seviyesinin altına alacağını tahmin ediyor. Analistin tweet’inde aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

BTC: Bu destek seviyesinin kırılması an meselesi gibi duruyor. Bir sonraki iki fitil, bir sonraki alanlardır. 17.5 bin seviyesinin altında çok fazla likidite var. Birçoğu 16 bin veya daha düşük seviyeleri arıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Dip nerede?

BTC, SOL, LUNA için boğa ve ayı senaryoları

Trading Tank, seçim sezonuna doğru daha iyimser bir Bitcoin fiyat tahminine sahip. 2022’nin geri kalanı için FOMC’nin 100 – 125 bps arasında bölünmesine dayalı orta vadeli bir ralli öngörüyor. Bu günlük kapanış, 7 Eylül’den itibaren günlük en düşük seviye olan 18.510 dolarlık fiyat seviyesinin neredeyse geri kazanılması olduğu için yukarı yönlü olabilir.

Ancak makro eğilim hala aşağı yönlü. Kripto fiyatları henüz borsa kadar düşmedi – bazıları bunu güç olarak yorumlarken, TraderKoz gibi analistler kripto para biriminin sadece geride kaldığını ve henüz hisse senetlerini yakalayamadığını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.