Boutiquefeel WW AliExpress WW

6 Usta Analist: Altın Fiyatları Eylül’e Kadar…

AliExpress WW

Altın fiyatları, ABD dolarının güç toplamasıyla Çarşamba günü geriledi. Bu arada yatırımcılar, FED’in daha fazla faiz artırımına ilişkin ipuçları verebilecek son politika toplantısının tutanaklarını bekliyor. Analistler piyasası yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

Ilya Spivak: Bu durum altın fiyatları için olumsuz olacak

Spot altın fiyatları, Çarşamba günü 4 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyesi olan 1.764,59 doları gördü. Daha sonra biraz toparlanan sarı metal yazı sırasında %0,32 kayıpla 1.770 dolara geriledi. ABD altın vadeli işlemleri ise en son %0,23 artışla 1.785,7 dolardan işlem gördü. DailyFX’te döviz stratejisti Ilya Spivak, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Odak noktası Temmuz Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı ve 25-27 Ağustos’taki Jackson Hole Sempozyumu’nun tutanakları. Bu iki olay da Eylül ayındaki Fed toplantısı için zemin hazırlayacak. Fed’den faiz artırımları konusunda daha şahin bir görüş alırsak, bu durum, yatırımcılar için temel çekiciliği açısından altın için biraz olumsuz olacak.

SPDR Gold Trust’ın holdingleri düştü

Bu arada, Fed, 26-27 Temmuz tarihli politika toplantısının tutanaklarını bugün açıklayacak. Fed, yüksek enflasyonu dizginlemek için Mart ayından bu yana faiz artırıyor. Bu süreçte, gösterge gecelik faiz oranını toplam 225 baz puan artırdı. Traderlar, Fed’in Eylül’deki bir sonraki toplantısında 75 baz puanlık faiz artırımı olasılığını %42,5 olarak fiyatlıyor. Öte yandan, 50 baz puanlık artış olasılığına ise %57,5 şans veriyorlar.

Dünyanın en büyük ekonomisinde enflasyonun gevşediğine dair işaretler var. Buna rağmen, Fed yetkilileri gelecekteki faiz artırımlarında şahin bir ton sergilediler. Bu da altın fiyatlarının kilit önemdeki 1.800 dolar seviyesinden geri çekilmesine yol açtı. Bu arada, dünyanın en büyük altın destekli borsada işlem gören fonu olan SPDR Gold Trust’ın holdingleri Salı günü %0,18 düşüşle 992,20 tona geriledi. Böylece, Ocak ayından bu yana en düşük seviyesini işaretledi.

Altın fiyatları

Edward Moya: Tutanaklar, altın fiyatları üzerinde baskı oluşturacak

Piyasadaki gelişmeleri yorumlayan OANDA kıdemli analisti Edward Moya, şunları söylüyor:

Dolar, Fed tutanakları öncesinde değer kazanmaya devam ediyor. Altın fiyatları biraz tükenmeyle karşı karşıya. Altın piyasası, Eylül ayındaki Fed toplantısına kadar çok dalgalı olacak. Tutanaklar, muhtemelen agresif faiz artırımlarının hala masada olduğu inancını doğrulayacak. Bu da doları destekleyecek ve potansiyel olarak altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturacak.

külçe

Standard Chartered: Altın fiyatları için aşağı yön sınırlı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, son zamanlarda, birkaç Fed yetkilisi, kalıcı enflasyonla mücadele etmek amacıyla faiz oranlarını yükseltmeye devam etme ihtiyacının altını çizdi. Altın, bir enflasyon riskinden korunma olarak kabul görür. Ancak daha yüksek faizler, getirisi olmayan varlığı daha az çekici hale getirir.

Bank of China International analisti Xiao Fu, yatırımcıların altın borsasında işlem gören fonlardan çekildiğini kaydediyor. Fu, bunun da altın üzerinde de baskı oluşturmasının mümkün olduğunu söylüyor. Ancak Standard Chartered bir notta, “durgunluk riski arttıkça, agresif faiz artışlarına rağmen altının aşağı yönlü hareketi sınırlı olabilir” dedi.

sarı metal

Craig Erlam: Altının, bunun üstesinden gelmesi gerekecek

Altın fiyatları bu hafta yumuşadı. Sarı metal daha sonra kilit 1.800 dolar seviyesinin altına geriledi. Ayrıca, Aralık’tan bu yana en uzun haftalık kazanç serisini yakalama yolunu yarıda bıraktı. OANDA’da kıdemli piyasa stratejisti Craig Erlam, şu yorumu yapıyor:

Altının son kazanımlarından çok fazla bir şey kaybetmemesinin, orta vadede olumlu bir işaret olması mümkün. Ancak geçen hafta güçlü bir direnç bariyeri haline gelen şeyin üstesinden gelmesi gerekecek.

Altın fiyatları

Peter Grant: Fed’in başını belaya sokabileceği yer burası!

Bu arada Fed’in Eylül ayı için faiz artırımı beklentileri “daha ​​az agresif” 50 baz puanlık bir artış lehine döndü. Zaner Metals LLC ve Tornado Precious Metals Solutions’ın başkan yardımcısı ve kıdemli metal stratejisti Peter Grant, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ama özellikle dolar ek güvenli liman faizi getirirse, bunun doları sınırlayacağına ikna olmadım. Zaten resesyonda olduğumuza dair herhangi bir inançsızlığın Fed’in başını belaya sokabileceği yer burası. Çarşamba günü Temmuz Fed toplantısının tutanaklarını göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.