Boutiquefeel WW AliExpress WW

2023’te Patlamaya Hazır 5 Metaverse Coin Açıklandı! – Kriptokoin.com

AliExpress WW

Metaverse coin projeleri, son birkaç yılda popülaritesini oldukça artırdı. Yeni bir yıla başlarken, piyasa değerlerine göre en büyük 5 metaverse coin projesine bir göz atıyoruz.

En büyük metaverse coin projesi ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), 1.296 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeriyle kripto para liginde 30. sırada yer alıyor. APE, basın zamanında 3,59 dolardan işlem görüyor. Bu arada, son yedi gün içinde %2 artış kaydetti. Balinaların da ApeCoin’e ilgisinde bir artış var. APE, 22 Aralık itibarıyla en büyük Ethereum balinalarının en çok satın aldığı varlıklar arasında ilk 10’a girdi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere ApeCoin, Aralık ayının başlarında, merakla beklenen staking programını başlattı. İçinde 247 milyon dolar değerinde 57,5 ​​milyondan fazla stake edilmiş APE var. APE’nin ihraççısı Yuga Labs, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club gibi iki büyük Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonunun sahibi. Metaverse coin, Mart ayında, bir token airdrop’u gerçekleştirdi. APE, Nisan ayında Yuga Labs’ın Otherside metaverse’deki arazi müzayedesine giden günlerde alım satım sırasında token başına yaklaşık 22 dolara ulaştı.

Internet Computer (ICP) ikinci sırada

Internet Computer, piyasa değerine göre ilk 40’ta yer alan başka bir metaverse coin projesi. ICP, piyasa değerine göre metaverse projeleri listesinde ise ikinci sırada. Birçok uzun vadeli performans girişimi halen aktif olarak gelişiyor. Aynı şey ICP için de geçerli. Bu projenin amacı, tamamı olmasa da çoğunluğu Web3 kullanarak interneti yeniden yaratmak.

Internet Computer, web uygulamaları ve merkezi olmayan uygulamalar oluşturabileceğiniz bir Blockchain. Bu arada, lansman sırasında çok fazla ilgi gördü. Bundan sonra, birçok geliştirici bunun üzerine dApp’ler oluşturmaya başladı. Projenin yerel tokeni ICP, basın zamanında 3,88 dolardan işlem görüyordu.

Üçüncü büyük metaverse coin projesi Theta Network (THETA)

Theta Network, şu anda metaverse’un sorunlarına çözüm araştıran en iyi bilinen metaverse coin projelerinden biri. Aynı zamanda, video akışı için özel olarak geliştirilmiş bir Blockchain ağı. Theta Network, eğitim, e-spor ve filmler gibi müşteri odaklı hizmetleri daha düşük maliyetle, daha iyi içerikle ve video akışı endüstrisini dönüştürmek amacıyla daha adil bir iş yapısıyla sunmayı amaçlıyor.

theta

Son olarak Theta Network, VR dünyalarını, video API’lerini ve video-metaverse’ü destekliyor. Böylece, onu Metaverse’de kullanım için ideal hale getiriyor. Mevcut durumda, THETA şu anda 0,7622 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 762 milyon dolar seviyesinde.

Popüler metaverse coin projesi Axie Infinity (AXIE)

Axie Infinity, en popüer NFT metaverse oyunlarından biri. Ayrıca, 2021’deki popülaritesinin zirvesinde bir milyondan fazla aktif oyuncuyu kendine çekti. Vietnamlı teknoloji odaklı oyun şirketi Sky Mavis, projeyi 2018 yılında piyasaya sürdü.  

metaverse coin

Oyundaki tokenlere Axie Infinity Shards (AXS) adı veriliyor. Öncelikle kullanıcıların, tokenleri yönetim ve staking için kullanma imkanı var. AXS sahiplerinin, varlığı satın alması, satması ve ticaretini yapması mümkün. Ayrıca sahibinin toplam kârına katkıda bulunacak haftalık ödüller için stake etme olanağı var. Şu anda, AXS 6,80 dolardan işlem görüyor. Projenin toplam piyasa değeri 680 milyon dolar ve proje kripto liginde 50. sırada yer alıyor.

Sandbox (SAND) da en büyükler arasında yer alıyor

Son olarak, The Sandbox (SAND), bir metaverse tarzında tasarlanmış başka bir play-to-earn kripto oyunu. Geliştiriciler, Sandbox’ı, Ethereum Blockchain üzerine inşa etti. Oyuncuların, daha sonra oyun deneyimleri oluşturmak, yönetmek veya bunlardan para kazanmak için kullanacakları sanal mülk almaları mümkün. Sandbox, esas olarak kullanıcılara kendi oyunlarını oluşturma, diğer kullanıcıların yaptığı oyunlarla etkileşim kurma ve token şeklinde ödüller kazanma yeteneği veren bir platform.

metaverse coin

Ayrıca Sandbox, kullanıcıların kendi oyunlarını oluşturmak için araçlar, NFT’ler ve hatta LAND satın alabilecekleri hareketli bir NFT piyasasına sahip. Bu projenin tanıtım belgesine göre, şu anda NFT olarak tutulan yalnızca 166.464 ayrı LAND var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster


https://sonydad.com/wp-content/uploads/2022/standard.gif

Boutiquefeel WW

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.